Спеціальні потреби

Екс-міністри свідчать у справі Тимошенко


Екс-міністри свідчать у справі Тимошенко

Колишні міністри уряду Юлії Тимошенко продовжують давати свідчення на процесі в порушеній проти неї кримінальній справі щодо обставин укладення газових контрактів.

До Печерського суду прийшли екс-керівник зовнішньополітичного відомства Володимир Огризко і колишній керівник Міністерства молоді і спорту Юрій Павленко. Екс-керівник МЗС назвав укладені в 2009 році контракти на постачання газу невигідними і заявив, що голова уряду, на його думку, не мала повноважень давати вказівки керівництву НАК Нафтогаз підписувати їх. Крім того, пан Огризко поскаржився, що пані Тимошенко фактично усунула від ведення переговорів із російськими партнерами зовнішньополітичне відомство.

Сама лідер опозиційної партії вирішила, що її колишній міністр дає свідчення проти неї. В своєму пості в мережі Твіттер вона назвала слова пана Огризка непереконливими:

«Зараз як свідок вже 3 години допитується екс-міністр Огризко (близький друг Ющенка). Працює з прокуратурою як одне ціле. Плутається в показах».

У свою чергу Юрій Павленко утримався від оцінок газових угод, пославшись на свою некомпетентність у цьому питанні та брак інформації.

Водночас за судовим засіданням продовжують спостерігати дипломати західних країн. Цього тижня Печерський районний суд відвідують представники посольств Франції та Австрії. В команді Юлії Тимошенко зазначають, що жодне засідання не проходить без присутності когось із посланців іноземних амбасад. Зокрема, протягом минулого тижня за перебігом процесу спостерігав аташе з прав людини американського диппредставництва в Україні. Захисники екс-прем’єра покладають великі надії на реакцію урядів країн Заходу, очевидно, сподіваючись, що українська влада ухвалюватиме рішення в справі з огляду на їхні оцінки.

На випадок звинувачувального вироку в команді Тимошенко готові вдатися до масових вуличних протестів. Про готовність їх організувати заявила у четвер народний депутат Наталія Королевська. Примітно, що саме її деякі українські видання називали ймовірним лідером БЮТ в разі ув’язнення Тимошенко. Українські оглядачі припускали, що влада планує за допомогою Королевської захопити БЮТ, віддтак, надає їй підтримку в організації масових заходів та сприяє у доступі на телебачення. Однак, Королевська дає зрозуміти, що не є частиною плану розколоти партію.

«Я заявляю, що партія «Батьківщина» єдина, лідер «Батьківщини» – Юлія Тимошенко, і ми не дозволимо владі призначати нам лідерів ззовні. Я попереджаю владу, що якщо ви посмієте заарештувати нашого лідера зараз, позбавивши її законного права особисто захищати своє чесне ім’я в суді, то наша партія буде виводити людей на Майдан», – ідеться в розповсюдженій депутатом заяві.

XS
SM
MD
LG