Спеціальні потреби

Перша партія американської нафти після 40-річної заборони потрапить у Швейцарію


За оцінками експертів, поява американської нафти на світовому ринку може вплинути на подальше зниження цін на паливо.

Перший танкер з американською нафтою вперше за останні 40 років лишив узбережжя США у четвер, через тиждень після скасування заборони на експорт нафти.

Компанія ConocoPhillips відправила танкер із сировиною з порту на півдні Техасу для швейцарської компанії Vitol Group - одного з найбільших нафтотрейдерів у світі.

У грудні 2015 президент Обама підписав бюджет країни на 2016 рік, в якому, серед іншого, передбачене скасування заборони на нафтовий експорт.

Вивозити нафту зі США заборонили в середині 1970-х років у час енергетичної кризи після того, як Саудівська Аравія та Іран, у відповідь на підтримку Вашингтоном Ізраїлю, заборонили поставки нафти до Сполучених Штатів та Західної Європи.

Тоді внаслідок цього рішення внутрішні ціни на нафту у США піднялася з 3 доларів за барель до 12 доларів. Заборонивши експорт, офіційний Вашингтон намагався втримати внутрішні ціни на паливо та захистив ринок від зовнішнього впливу та маніпуляцій.

Останніми роками Сполучені Штати значно збільшили видобуток власної нафти і практично не залежать від імпорту. При цьому в бюджеті на 2016 рік передбачено, якщо відновлення експорту призведе до дефіциту палива у США, або ціни на бензин загрожуватимуть національній безпеці, президент має право скасувати цей дозвіл через рік.

На сьогодні ціна сирої нафти у світі коливається в межах 37 доларів за барель. За оцінками експертів, поява американської нафти на світовому ринку може вплинути на подальше зниження цін.

Дивіться також: У США перевидобуток нафти: «сланцева революція» зайшла у глухий кут?

У США перевидобуток нафти: "сланцева революція" зайшла у глухий кут? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

XS
SM
MD
LG