Спеціальні потреби

Демократи у Сенаті США виступають за перетворення округу Колумбія на 51-й штат


Деякі оглядачі вбачають у цій ініціативі загрозу для Республіканської партії

Законодавці від Демократичної партії у Палаті представників Конгресу США і Сенаті внесли законопроект про перетворення столичного округу Колумбія, де знаходиться місто Вашингтон, на 51-й штат США.

На розгляд Палати представників цю ініціативу внесла делегат Елеанор Холмс Нортон, аналогічний документ у Сенаті представив Том Карпер.

«Шанси на надання округу статусу штату ніколи не були настільки високими», - заявила Нортон, зазначивши, що минулого року законопроект був вперше прийнятий Палатою представників і набрав «рекордну» кількість співавторів - 202.

"Понад 700 тисяч людей живуть у Вашингтоні, округ Колумбія - більше, ніж у штаті Вайомінг чи Вермонт. Мешканці округу Колумбія платять федеральні податки. Вони служать у війську. І вони заслуговують на відповідний голос у нашому уряді. Для мене честь сьогодні виступити співавтором законопроекту про перетворяння округу Колумбія на штат", - заявила напередодні колишня кандидатка у президенти США, сенаторка-демократка Елізабет Воррен.

Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чарльз Шумер також заявив, що "вже давно час перетворити округ Вашингтон на штат".

"Люди різних рас, крім білої, становлять майже дві третини населення округу Колумбія. Чи це збіг, що вони не мають представництва, яке гарантує статус штату? Через 150 років після 14-ї поправки (стосується громадянства та рівності перед законом - прим. ГА) до Конституції США але чорношкірі та темношкірі американці досі борються за повноцінне громадянство", - пише сенатор-демократ Джефф Маркі.

Хоча контрольована демократами Палата представників може знову схвалити законопроект, його шанси на проходження в Сенаті невисокі. Перетворення округу Вашингтон на штат може серйозно вплинути на шанси Республіканської партії отримати більшість у Сенаті у майбутньому та ін. Багато республіканських законодавців виступають проти надання округу Колумбія статусу штату, оскільки в Конгресі його майже напевно будуть представляти демократи.

У середу конгресмен-республіканець запропонував гарантувати представленість мешканців столичного округу у федеральних законодавчих органах шляхом воз'єднання приміських районів округу із штатом Меріленд.

"Законопроект про воз'єднання округу Колумбія та штату Меріленд вбиває двох пташок одним пострілом. Він усуває потребу у перетворенні округу Колумбія на штат, водночас надаючи представництво у законодавчих органах особам, які живуть в окрузі, приєднуючи приміські райони до штату Меріленд. Ця пропозиція не є нереалістичною, Конгрес вже робив це у 1847-му році, коли значна частина округу Колумбія була повернута штату Вірджинія. Моя пропозиція досягає мети гарантувати громадянам представництва без створення 51-го штату - це компроміс”, - заявив законодавець.

Демократи мають перевагу в Сенаті лише тому, що при розподілі місць 50 на 50 вирішальний голос належить віце-президенту Камалі Гарріс.

Однак демократам потрібно буде подолати процедурні затримки (філібастер), для чого необхідно 60 голосів, тобто до них повинні приєднатися не менше 10 республіканців, щоб рішення було прийняте.

Дивіться також: Експлейнер: Історія вакцинації

Експлейнер: Історія вакцинації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG