Спеціальні потреби

Янукович: «Рішення Європарламенту – це рішення парламенту»


Віктор Янукович

Віктор Янукович прокоментував резолюцію Європейського парламенту щодо України. Свою думку про документ, ухвалений у Страсбурзі у четвер 27 жовтня, президент України висловив, перебуваючи в п’ятницю у Львові. Оцінка глави держави була туманною.

«Я хочу сказати, що рішення Європарламенту – це рішення парламенту. Які настрої – таке й рішення», – сказав Янукович.

При цьому він визнав, що в Україні є проблеми, і запевнив: «Ми над ними працюємо». Президент додав, що багато існуючих проблем залишилось у спадок ще з радянських часів.

Янукович ані словом не згадав про жорстку критику, висловлену в резолюції на адресу української влади, та про вимогу переглянути вирок лідерові опозиції Юлії Тимошенко і надати їй право на повноцінну участь у політичному процесі.

Натомість він знову озвучив власну вимогу до Євросоюзу – надання Україні європейської перспективи.

«Ті завдання, які ми ставимо перед собою, – у грудні підписати Угоду про асоціацію, яка б мала європейську перспективу для України. Це моя принципова позиція і позиція більшості українського суспільства. Ми повинні мати зобов’язання з обох сторін», – сказав президент.

У п’ятницю резолюцію Європарламенту прокоментував також голова Верховної Ради Володимир Литвин. Спікер зауважив, що документ має жорсткий, але суперечливий характер.

«Його можна охарактеризувати як батіг і пряник», – сказав Литвин.

Під «пряником» спікер розуміє визнане за Україною право реалізувати свою європейську перспективу. При цьому «батіг» – судячи зі слів спікера – він побачив не у критиці справи Тимошенко. Литвину не сподобалось, що поряд зі згадкою про європейську перспективу вказується, що ЄС буде розвивати з Україною політику сусідства, навіть не «Східного партнерства».

Схоже, влада так і не почула в резолюції того, що почула опозиція, – «останнього попередження Україні».

А тим часом Юлію Тимошенко продовжують закидувати кримінальними справами. Українська Феміда дала старт новій-старій справі щодо членів родини Тимошенко, які разом із нею керували корпорацією ЄЕСУ. У п’ятницю Шевченківський райсуд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури про поновлення строків на оскарження постанови, якою цю кримінальну справу було закрито ще у 2004 році.

Про те, що влада планує поновити давню справу проти родичів Тимошенко, повідомляв напередодні, посилаючись на неофіційні джерела, заступник лідера партії «Батьківщина» Олександр Турчинов. Коментуючи рішення Шевченківського суду, прийняте в п’ятницю, Турчинов заявив: чинна влада ігнорує критику світової спільноти і продовжує розкручувати маховик репресій.

«Вони ведуть нашу країну до повної ізоляції, перетворюють її на тоталітарне гетто», – заявив опозиціонер.

XS
SM
MD
LG