Спеціальні потреби

Апеляційний суд вирішив, що Кучму «відбілили» законно


Апеляційний суд вирішив, що Кучму «відбілили» законно

Несподіванок не сталося: Леонід Кучма святкує судову перемогу. Апеляційний суд Києва підтвердив рішення попередньої інстанції – Печерського райсуду – про закриття кримінальної справи проти другого президента України та зняття із нього звинувачень у причетності до вбивства журналіста Ґеорґія Ґонґадзе.

Свій вердикт колегія суддів Апеляційного суду оголосила у п’ятницю 20 січня. Як мовиться в ухвалі, Печерський райсуд законно скасував постанову, якою проти екс-президента було порушено кримінальну справу. Рішення Печерського суду Феміда залишила в силі, а апеляційну скаргу Генпрокуратури та потерпілої сторони не задовольнила.

Таким закінченням справи Кучма задоволений. Про це адвокати екс-президента заявили по закінченні слухань, порадивши опонентам не подавати касаційної скарги.

Натомість потерпіла сторона ще збирається поборотись. Як сказала журналістам адвокат удови загиблого журналіста Валентина Теличенко, «Ми маємо право оскаржити в касаційному порядку винесене сьогодні рішення, і ми обов’язково цим правом скористаємося». Як додала Теличенко, на її думку, таке рішення Апеляційний суд прийняв під тиском.

Своєю чергою, Генеральна прокуратура, яка й порушила свого часу кримінальну справу проти екс-президента, а відтак, разом із потерпілою стороною, скаржилась в Апеляційний суд, мовчить. Жодних коментарів стосовно рішення Апеляційного суду в ГПУ наразі не оприлюднили.

Нагадаємо: кримінальну справу проти Кучми за звинуваченням у причетності до вбивства журналіста Ґонґадзе Генпрокуратура порушила 21 березня 2011 року. Коментуючи сенсаційну новину, політологи тоді висловлювали припущення, що цей крок, у розпал кримінального переслідування Юлії Тимошенко, мав на меті засвідчити об’єктивність української влади та спростувати звинувачення на її адресу у вибірковому правосудді.

Однак у жовтні 2011 р. Конституційний суд прийняв рішення, згідно з яким обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, зібраних не уповноваженими на те особами.

На основі цього вердикту, «записи Мельниченка» із доказами причетності Кучми до вбивства переставали бути доказами у справі.

Саме таке рішення й ухвалив 14 грудня Печерський райсуд, який скасував постанову ГПУ про порушення кримінальної справи і зняв обвинувачення з Кучми.

19 грудня Генпрокуратура, а також потерпіла сторона оскаржили це рішення в Апеляційному суді.

XS
SM
MD
LG