Спеціальні потреби

Актуально

Остерігають перед надто відкритим онлайн спілкуванням

Інтернет, як явище, стало настільки необхідним у нашому повсякденному житті, що більшість людей навіть не уявляють, як вони б без нього жили. Зокрема чимало часу вони проводять в мережах соціального спілкування, як наприклад, Facebook і Twitter, що дають їм змогу спілкуватися з ширшою аудиторією. Втім, у цьому криються й свої мінуси, адже люди, котрі наймають на роботу кажуть, що саме це спілкування інколи може завадити отримати працю, або навіть втриматися на ній.

Від знаходження давніх друзів – до пошуку роботи: сайти соціального спілкування змусили людство частково переосмислити спосіб спілкування. Втім, чимало людей навіть не здогадуються про негативні сторони новітніх технологій. Під особливу небезпеку потрапляють підлітки. Експерт з інтернет-безпеки Рік Фергюсон проглядає профайл одного студента на Facebook, намагаючись знайти потенційно шкідливу інформацію.

«Це фото точно зменшить його шанси пройти співбесіду на нову роботу», - каже фахівець.

Для студента Бена, який на фото виглядає випивши, це досить важливий урок щодо приватного життя. Він каже:

«Люди можуть просто скористатися цією інформацією, дивитися на твою переписку з іншими, проглядати фото. І навіть якщо я захочу потім видалити якесь фото, то інші все одно можуть його мати, попередньо зберігши собі на комп’ютер».

Але навіть розсудливі користувачі можуть інколи забути, що інформація про них в інтернет-просторі може обернутися неприємностями. Викладач з Массачусетса Джун Сипул втратила роботу після того, як написала неприйнятні речі про своїх студентів на Facebook. Вона говорить:

«Я була засмучена одного дня і вирішила поділитися цим зі своїми друзями. Я зробила дурницю, адже я розбираюся в цьому всьому і повинна була розуміти, що це може мені нашкодити. Це була помилка».

Рік Фергюсон говорить, що не можна забувати і про проблему піратства.

«Навіть якщо ми думаємо, що ми спілкуємося майже віч-на-віч, наприклад, відправляючи фотографії чи відео, користуючись послугами SMS, ми повинні пам’ятати, що це не зовсім приватна розмова, адже у ній завжди існує посередник, якого не було раніше».

Через те, що текст он-лайн спілкування можна зберігати протягом багатьох років, експерти кажуть, що навіть видаливши свій профайл все одно не можна бути впевненим, що вся інформація справді видалена. Філ Лейн говорить, що чимало працедавців шукають послідовних людей:

«Що вони повинні зробити, так це переконатися, що їх онлайн профайл є послідовним. Якщо наприклад вони матимуть різні профайли з різними здібностями тощо, як людина, яка підбирає на роботу кандидатів, я задумаюся над тим, що б все це значило».

Попри те, що деякі нинішні – а також потенційні працедавці – не цілком спокійно дивляться на певні фотографії, чи повідомлення, агенти з працевлаштування кажуть, що мати онлайн профайл, певним чином, корисно. Наприклад людина, яка шукає роботу у галузі реклами, може прямо на своїй сторінці продемонструвати свої здібності. Експерти кажуть: найкращий спосіб вести життя он-лайн, це робити будь-що з думкою про те, що увесь світ це буде бачити.

Всі новини дня

Вбивства скоєні російськими окупантами підтверджують свідки, відео, фото і зізнання

Полонений російський солдат Вадим Шишимарін на суді у Києві визнав, що 28 лютого застрелив беззбройного українського цивільного мешканця в селі Чупахівка Сумської області. Світлина 18 травня 2022 р.

Американська газета New York Times опублікувала розслідування того, що журналісти називають одним з низки масових розстрілів російськими окупаційними військами затриманих українців у Бучі поблизу Києва.

Газета вказує, що зібрані матеріали є доказами воєнного злочину.

Українська влада каже, що Буча стала одним з багатьох місць, де після відступу росіян були виявлені докази затримань людей, знущання, тортури, зґвалтування і вбивства.

Москва, яка відмовляється називати своє вторгнення в Україну війною, беззастережно відкидає звинувачення про злочинні дії своїх військових, а президент Росії Путін навіть нагородив спеціальною відзнакою підрозділи, які наступали на Київ.

Окремо міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила 18 травня свій звіт з даними про скоєні російськими військовими страти, катування та інші злочини у контрольованих ними з кінця лютого по березень частинах Київської та Чернігівської областей.

Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця.

«У квітні дослідники Human Rights Watch відвідали 17 сіл і невеликих міст Київської та Чернігівської областей і розслідували 22 випадки сумарних страт, 9 інших випадків незаконних вбивств, 6 ймовірних насильницьких зникнень і 7 випадків катувань. Двадцять один цивільний мешканець розповів про незаконне позбавлення волі й утримання в нелюдських і принизливих умовах», - звітує організація.

Українська поліція каже, що у Київській області кількатижневої окупації зазнали 180 населених пунктів, в яких після відступу росіян виявили принаймні 900 загиблих цивільних людей, сотні з яких були вбиті зі стрілецької зброї і деякі поховані в групових могилах.

У великій публікації New York Times зібрані розповіді свідків, а також відеозаписи та фотографії, які показують випадок, коли російські солдати у перші дні березня затримали групу чоловіків у цивільному одязі, і вісьмох з них застрелили.

Відеозаписи в Бучі датовані 4 березня чітко показують, як російські військові, навівши зброю на людей, ведуть їх вулицею, потім заводять їх у двір.

Свідки розповіли журналістам, що згодом відбулися розстріли і на відеоматеріалах 5 березня й на фотографіях видно тіла вбитих у дворі будівлі номер 144 на Яблунській вулиці.

Перший суд

Українська генеральна прокуратура та інші органи збирають докази злочинів скоєних російськими військовими і вже висувають обвинувачення.

18 травня на суді в Києві полонений 21-річний російський солдат Вадим Шишимарін зізнався, що він 28 лютого у селі Чупахівка Сумської області вбив беззбройного 62-річного українця, який їхав на велосипеді, розмовляючи по телефону.

Шишимарін сказав, що застрелив його, бо росіяни, як пояснив обвинувачений, остерігалися, що той розповість про них українським військовим.

Очільниця Генеральної прокуратури України Ірина Венедіктова розповіла, що зокрема в Ірпені під Києвом є свідчення про принаймні 7 випадків розстрілів цивільних людей російськими солдатами, а загалом слідство вже обстежило 290 тіл.

Судово-медична експертиза, сказала вона, вказує, що «причиною смерті 35 осіб є осколкові, а 40 – вогнепальні поранення. Стосовно 5 осіб підтвердженою причиною смерті є закриті черепно-мозкові травми і навіть вплив голоду. У 210 випадках встановлення причини смерті потребує проведення додаткових гістологічних досліджень, що вимагає тривалого часу».

«Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця», - сказала Ірина Венедіктова 3 травня в Ірпені.

Речник російського президента Путіна заявив журналістам, що у Москві «вважають неприйнятними звинувачення російських військових у воєнних злочинах.

«Багато з тих випадків, про які говорить Україна, очевидно є фальшивими, а найбільш кричущі з них були інсценовані», - наполягав Дмитрій Песков.

Twitter впроваджує нові правила, щоб долати неправдиву інформацію щодо війни в Україні

Архівне фото:  Додаток Twitter на цифтовому пристрої  (AP Photo/Gregory Bull, File)

Соцмережева компанія Twitter додаватиме позначки до очевидно неправдивої інформації щодо війни в Україні а також обмежить поширення інформації, яка може бути неправдивою. Такі зміни компанія запровадила з 19 травня в рамках нової "Політики з подолання неправдивої інформації в часи кризи".

Ця політика покликана "допомогти захистити обговорення у Twitter, починаючи з російського вторгнення до України", вказав відповідальний за безпекову політику компанії Йол Рот.

"Особливо в часи кризи, неправдива інформація набуває вірусного поширення, поки правда ще спить, - йдеться в дописі Рота. - У відповідь на таку динаміку, ми не будемо стимулювати поширення, або рекомендувати контент, який може потенційно бути неправдивим і стосується криз, щойно ми знайдемо свідчення, що заслуговують на довіру, про можливу неправдивість такої інформації".

Користувачі не зможуть ставити "лайк", відповідати на дописи, чи поширювати дописи, які порушують нові правила. Такі обмеження, здатні зменшити розповсюдження дописів на 30-50%, вказав посадовець компанії.

Обидві сторони війни "поширювали інформацію, яка може бути неправдивою та оманливою", заявив Рот журналістам. Він пояснив, що політика однаково стосуватиметься обох сторін конфлікту.

Заступник голови Держспецвз'язку України Віктор Жора привітав нові правила соцмережі і вказав, що міжнародна спільнота має "знайти відповідні шляхи для запобігання поширенню неправдивої інформації в соцмережах", повідомляє АР.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, соцмережеві платформи запроваджували обмеження щодо поширення інформації, зокрема Twitter обмежив поширення інформації з більш ніж 300 акаунтів російських посадовців, включаючи президента Володимира Путіна.

В статті використано матеріали АР, Reuters.

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

Більше

XS
SM
MD
LG