Спеціальні потреби

Пільговики планують нові акції протесту по Україні


Пільговики брали Верховну Раду штурмом (20 вересня)

Найголовніша мета активістів - розпустити сьогоднішню Раду, яка, на їх думку, є злочинною та не представляє інтереси народу. Окрім цього пільговики прагнуть скасувати законопроект про скорочення соціальних виплат та змусити парламентаріїв прийняти мажоритарну виборчу систему.

Наразі над законопроектом, який викликав такий резонанс, досі працює спеціально створена Робоча група. Натомість пільговики з цієї групи вийшли, так як кажуть - не змогли порозумітися із урядом.

«Принципове непогодження закладене в основі документу», коментує законопроект представник «Ніхто крім нас» Петро Рябенко. «По-шахрайськи прийнявши цей закон, Верховна Рада позбавляє конституційних прав 16 категорій громадян, а це більше 10 мільйонів людей», говорить Петро Рябенко.

Для порівняння пільговики наводять цифри з минулорічного бюджету країни. Так, на медично-соціальне обслуговування одного депутата Україна платить майже пів-мільйона гривень, коли на одного афганця нараховується приблизно 42 гривні.

«Слуги народу говорять про відсутність грошей в бюджеті, скорочуючи тим самим витрати на найбільш уразливі верстви населення, свої ж пільги не скорочують», ратує Петро Рябенко, в колишньому афганець.

До пільговиків-активістів входять різні категорії українців, але, як кажуть організатори нещодавнього мітингу під Радою, майже кожен має досвід війни за спиною. Тому змін хочуть не ціною крові, а мирним та цивільним шляхом. Для початку хочуть зібрати інших активістів на всеукраїнському форумі, і якщо присутні підтримають ультиматум про розпуск Верховної Ради, тоді буде плануватися серія масових протестів по Україні.

Минулого тижня пільговики довели, що можуть «показати владі кулак». Під стінами парламенту зібралися декілька тисяч українців, які виступили проти так званої «економії за рахунок бідних». Мітингувальники стояли доти, доки розгляд законопроекту не було припинено, а до самих учасників не вийшли представники фракцій.

В парламенті ж пообіцяли, що зроблять все, аби пільговики більше не виходили на акції протесту. Віце-прем’єр-міністр України, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко на прес-конференції заявив, що влада найближчим часом вирішить проблеми воїнів-афганців.

«Ми маємо захистити в першу чергу тих, хто найбільш незахищений, хто не може забезпечити себе самостійно», - передає слова Сергія Тігіпка прес-служба Мінсоцполітики.

Опозиційні ж політики зазначають, що попри обіцянки регіоналів, грошей на соціальні виплати в бюджет на 2012 рік не закладено.

XS
SM
MD
LG