Спеціальні потреби

Нардеп Колесніченко подав запит в прокуратуру щодо західних фондів та організацій


«Дім Свободи Україна»

Представник Партії регіонів Вадим Колесніченко подав запит до Генпрокуратури із звинуваченням в бік міжнародних організацій. За словами нардепа, ті порушують українське законодавство та втручаються у діяльність органів державної влади. Зокрема, йдеться про закони України «Про доступ до публічної інформації» та «Про статус народного депутата в Україні».

Депутат-регіонал заявив, що надіслав у липні минулого року 12 запитів до різних представництв міжнародних фондів з вимогою надати інформацію про розміри фінансування громадянських організацій, фізичних осіб з 1991 року по 2011 рік. За словами Колесніченка, відповідь прийшла від п’ятьох організацій. Це, на думку Вадима Колесніченка, свідчить про неповагу до українського законодавства та до представників влади окремо.

«До роботи громадських організацій ми теж повинні ставитися прискіпливо, щоб розуміти – коли є ідеологія, намагання громадянського суспільства створити демократичну, незалежну державу, а коли є дійсно реальне втручання в життя нашої держави», - сказав депутат під час прес-конференції.

Також депутат висловив своє обурення, що ці організації «втручаються і вчать» українську владу, як треба жити. «Ми маємо йти своїм шляхом. Ми маємо прислуховуватися до тих побажань, рекомендацій, але бігти і виконувати все, що від нас вимагають треба теж із розумом», зазначив Вадим Колесніченко.

У планах депутата навіть створення окремої слідчої комісії у Верховній Раді. «Така діяльність міжнародних фондів є неприхованим втручанням у роботу держави», наголосив депутат.

До чорного списку регіонала потрапило чимало відомих організацій. Серед яких Національний Демократичний Інститут, Міжнародний Республіканський Інститут, представництво Британської Ради в Україні, «Дім Свободи Україна», тощо. Інформацію про рух коштів у таких організаціях завжди можна знайти на офіційних сайтах. Міжнародний фонд «Відродження» щороку публікує звіти своєї діяльності і на сайті, і в ЗМІ. Такі ж звіти оприлюднюють і в інших організаціях, про які згадує регіонал.

Директор Національного Демократичного Інституту в Україні Крістіна Вілфор взагалі заперечила Голосу Америки надходження такого запиту до їх організації.

Наразі немає і коментарів від Генпрокуратури щодо запиту депутата Колесніченка.

Показати коментарі (7)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG