Спеціальні потреби

Журналісти показали відео, в якому прокурор тисне на свідка у справі Луценка


Журналісти показали відео, в якому прокурор тисне на свідка у справі Луценка

На телеканалі TVi вийшов сюжет журналіста Костянтина Усова, в якому показано, як прокурор Олександр Іщук перед судом вимагав від свідка Валерія Мельника підтвердити свідчення, дані на досудовому слідстві. На відео представник ГПУ домовляється із свідком, що той повторить те, що було записано прокуратурі, а також нагадує, що загрожує Мельнику за надання неправдивих свідчень.

У вівторок Юрій Луценко попросив запросити журналіста до суду, щоб той сам розказав про цю історію. Також екс-міністр внутрішніх справ попросив долучити до матеріалів справи відеозйомку TVi із вказаним інцидентом. Проте суд відмовив у обох клопотаннях, як передчасних.

Окрім цього, як зазначає прес-служба «Народної самооборони», виявилося, що вже декілька свідків з'являються на допит не через повідомлення від секретаріату суду, а через особисті дзвінки служби внутрішньої безпеки МВС. Так, Олександр Якубенко, який за Луценка був заступником начальника фінансового відділу Департаменту оперативної служби МВС України, на суді підтвердив, що його запрошували телефоном.

«Прізвище того, хто мені дзвонив, я не пам’ятаю. Це був представник Департаменту внутрішньої безпеки МВС. Він зателефонував мені вчора ввечері на мобільний», наводить слова Якубенка «Народна самооборона».

Екс-міністр заявив, що не вірить в такий судовий процес, в якому тиснуть на свідків, а також запрошують на допит за допомогою МВС.

Напередодні один із свідків – Михайло Клюєв, якого викликали по телефону, підтвердив свідчення, надані під час досудового слідства. Державний обвинувач Віктор Клименко так прокоментував свідчення Клюєва: «Свідок був послідовний, не дивлячись на тиск з боку сторони захисту, відповів на усі запитання та підтвердив свої покази, які надавав на стадії досудового слідства. Ці покази свідчать про те, що підсудний Луценко особисто надав доручення про зараховування водію Приступлюку цивільного стажу до стажу служби в органах внутрішніх справ».

Натомість дружина екс-міністра Ірина Луценко зауважила, що «свідок М.Клюєв невільний у своїх свідченнях через те, що на ньому «вісять» дві кримінальні справи».

Щодо свідчень Михайла Клюєва захист знайшов ще один аргумент. Свідок зазначив, що Луценко передав вказівки щодо свого водія 31 жовтня 2008 року. Натомість захист віднайшов у кримінальній справі копію наказу МВС, яка свідчить про те, що з 31 жовтня 2008 року по 3 листопада 2008 року міністр внутрішніх справ Юрій Луценко перебував у відпустці.

Представник ГПУ Віктор Клименко заявив, що про відпустку Луценка прокуратурі нічого невідомо. «Відповідна інформація обов’язково буде перевірятися», сказав журналістам державний обвинувач.

XS
SM
MD
LG