Спеціальні потреби

Луценко: Кузьмін позбавив мене волі без законних підстав


Луценко звинувачує Кузьміна у злочині
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Луценко звинувачує Кузьміна у злочині

Колишнього міністра внутрішніх справ затримали біля власного будинку 2 роки тому. З того часу, розпочався судовий процес, який Європейський суд з прав людини, Рада Європи визнають політично упередженим. А посол США в Україні Джон Теффт називає правосуддя по відношенню до Юрія Луценка та Юлії Тимошенко вибірковим.

Європейський суд з прав людини розглянув справу екс-міністра влітку цього року та визнав, що арешт екс-міністра був незаконним. Згодом була відхилена і апеляція, яку подали представники влади. Спираючись на таке рішення, Юрій Луценко подав заяву про скоєння злочину слідчим прокуратури Сергієм Войченком та першим заступником Генпрокурора Ренатом Кузьміним.

“Підстави мого звернення до правоохоронних органів є юридично досконалими. Адже Європейський суд із прав людини відхилив апеляцію України і остаточно ухвалив рішення про те, що посадові особи Генпрокуратури затримали Луценка без наявних для цього законних підстав – за політичними мотивами”, – передає слова ув’язненого екс-міністра “Народна самооборона”.

Крім цього, Юрій Луценко очікує виплати йому компенсації у розмірі 15 тисяч євро за незаконне утримання у Київському СІЗО. Адвокати колишнього міністра обіцяють найближчим часом передати цю заяву до правоохоронних органів.

Разом з тим, здоров’я екс-міністра під час перебування у місцях позбавлення волі не покращується. Востаннє, під час засідання Апеляційного суду той заявив, що крім огляду комісіями не отримує жодного лікування. Захисники Луценка навіть спробували припинити відбування покарання за станом здоров’я, на що Менський районний суд Чернігівської області відповів відмовою.

Європейський суд з прав людини розглянув справу екс-міністра влітку цього року та визнав, що арешт екс-міністра був незаконним.
Європейський суд з прав людини розглянув справу екс-міністра влітку цього року та визнав, що арешт екс-міністра був незаконним.

Державна пенітенціарна служба пояснює це тим, що у Луценка не діагностовано жодного захворювання, “які входять до переліку хвороб, що є підставою для подання в суд матеріалів про звільнення засудженого від подальшого відбування покарання”.

“Наразі стан здоров’я Юрія Луценка задовільний, він продовжує перебувати під контролем медперсоналу виправної колонії. Засуджений отримує призначене медикаментозне лікування в повному обсязі”, – коментують пенітенціарні службовці.

Натомість, опозиція переконана, що – “влада хоче знищити Луценка через ненадання медичної допомоги”. Про це заявляють у “Батьківщині”. Політики планують додати прізвище судді Менського районного суду Олександра Савченка до списку осіб, “які причетні до політичних репресій, порушення прав людини в Україні та фальсифікації виборів”.

Нагадаємо, що нещодавно першому заступнику Генпрокуратури України Ренату Кузьміну анулювали багаторазову п’ятирічну візу у США без пояснення причини.
XS
SM
MD
LG