Спеціальні потреби

Актуально

ЄС закликає Росію співпрацювати з Організацією із заборони хімічної зброї у розслідуванні отруєння Навального

Нервово-паралітичні речовини класу «Новічок» розроблялися у межах програм хімічної зброї Радянського Союзу, але Росія заявляла, що знищила усі запаси відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї

Європейський Союз та Міжнародна організація із заборони хімічної зброї вказали, що отруєння російського опозиційного діяча Олексія Навального нервово-паралітичною отрутою розглядатиметься як застосування хімічної зброї.

Німецький уряд заявляє, що фахівці виявили сліди нервово-паралітичної речовини класу «Новічок» у тілі Навального, який у важкому стані був евакуйований з Росії до лікарні у Берліні.

Згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї будь-яке отруєння особи з використанням нервово-паралітичної речовини вважається застосуванням хімічної зброї.
Фернандо Аріас

Німеччина у ці дні проводить консультації з союзниками в ЄС і НАТО для узгодження дій у відповідь.

У заяві верховного представника ЄС у зовнішніх справах вказано, що «Навальний був отруєний речовиною класу «Новічок» подібною до тієї, що була застосована під час замаху на Сергія та Юлію Скрипаль в Солсбері 4 березня 2018 року».

Генеральний директор Міжнародної організації із заборони хімічної зброї Фернандо Аріас повідомив, що «організація стежить за ситуацією і готова долучитися до розслідування, якщо така вимога надійде від держав - членів».

«Згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї будь-яке отруєння особи з використанням нервово-паралітичної речовини вважається застосуванням хімічної зброї», - вказав Фернандо Аріас.

«Держави підписанти Конвенції про заборону хімічної зброї вважають використання хімічної зброї будь-ким і за будь-яких обставин вартим осуду і таким, що повністю суперечить нормам закону встановленого міжнародною спільнотою», - наголошено у заяві.

Євросоюз закликав Російську Федерацію «повністю співпрацювати з Міжнародною організацією із заборони хімічної зброї, щоб забезпечити безстороннє міжнародне розслідування».

«ЄС закликає до спільної міжнародної реакції і залишає за собою право вдатися до відповідних дій включно з обмежувальними заходами», - заявлено від імені європейських держав.

Речник президента Росії тим часом заперечив відповідальність Кремля і заявив, що західні країни поспішають з висновками та погрозами санкцій.

«Немає підстав звинувачувати російську державу», - сказав Дмитро Песков журналістам.

Тим часом російські представники та контрольовані російським урядом засоби масової інформації поширили низку взаємозаперечуючих припущень того, що сталося з Навальним.

Зокрема голова Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін сказав, що Москва не може виключити, що отруєння влаштували західні спецслужби, щоб створити проблеми.

Російська державна прокуратура вчергове заявила, що не бачить підстав для початку кримінального розслідування, оскільки не має доказів вчинення злочину, але перевіряє дані.

Песков переконував, що в Росії хочуть знати, що сталося з Навальним, але не можуть цього зробити без інформації з Німеччини про аналізи, які були підставою для заяви Берліна про застосування нервово-паралітичної отрути.

Дивіться також: Як події в Білорусі та отруєння Навального можуть вплинути на відносини США та Росії?


Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG