Спеціальні потреби

Актуально

Україна піднялась на 30 позицій у рейтингу відкритості даних завдяки ProZorro та відкриттю реєстрів

Уряд України стає більш відкритим та підзвітним. Україна піднялась з 54-го на 24-те місце у рейтингу відкритості даних Global Open Data Index, розділивши це місце з Австрією та Словенією і залишивши позаду Польщу (27-ме місце) та значно випередивши Росію (34-те місце).

Рейтинг зафіксував вагомий прогрес в реформуванні історично дуже корумпованої та втаємниченої сфери – державних закупівлях. Завдяки використанню системи електронних закупівель ProZorro, відкритість інформації в цій сфері зросла з 45% до 85%. "Україна посіла 24-те місце в рейтингу Глобальної відкритості даних. Разом з Австрією. Величезний успіх порівняно з №54 минулого року. Вітання ProZorro", - твітує посол України в Австрії Щерба.

Згідно з рейтингом, інформація про державний бюджет та реєстри підприємств є повністю відкрито. Це відбулось не в останню чергу завдяки запиту від громадськості на більшу підзвітність уряду. За останній рік було запроваджено портал відкритих даних, відкрито більшість реєстрів, Україна приєдналась до до міжнародної Хартії відкритих даних та затвердила відповідну дорожню карту розвитку відкритих даних, йдеться у повідомленні прем’єр-міністра Гройсмана на Фейсбуку.

Не дивно, що найнижчий рівень відкритості даних Україна продемонструвала в рейтингу відкритості інформації про власність на землю. Створення прозорого кадастру є необхідною передумовою проведення земельної реформи, яка б найкращим чином слугувала інтересам селян і допомогла б залучити кошти для розвитку сільського господарства.

Дивіться також: Міжнародний валютний фонд очікує від України якнайшвидшого відкриття ринку землі

Міжнародний валютний фонд очікує від України якнайшвидшого відкриття ринку землі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG