Спеціальні потреби

У штаті Орегон розкрито спробу теракту


Минулої п’ятниці агенти ФБР запобігли теракту у місті Портленд. За словами прокурорів, 19 річний Могамед Осман Магмуд спробував підірвати начинений вибухівкою мікроавтобус на церемонії запалення новорічної ялинки. Справа лише в тому, що вибуховий пристрій був підроблений агентами ФБР, які «вели» Могамеда від самого початку операції. Дії сомалійського іммігранта вже викликали реакцію суспільства – у неділю хтось підпалив мечеть до якої він ходив.

Як каже прокурор штату Двайт Голтон, Магмуд обрав церемонію запалення ялинки у мальовничому штаті Орегон на півночі країни лише тому, що тут найменше очікують терористичного акту:

«Навіть після того, як таємні агенти попередили його, що там будуть діти та жінки, він дав чітко зрозуміти, що налаштований зробити теракт».

Правоохоронці заарештували Магмуда після спроби детонувати вибухівку за допомогою мобільного телефону. Як кажуть прокурори, Магмуд шукав підтримку у Пакистані для проведення теракту. На зв’язок з ним вийшли таємні агенти ФБР, які запропонували свою допомогу. Операція з його знешкодження тривала шість місяців. На подібний гачок американських правоохоронців потрапило вже кілька терористів-невдах. ФБР обрало тактику запобігання терактам ще на їх організаційній стадії. Колишній спец-агент Бред Ґарретт зазначає:

«Хтось налаштований на теракт, як цей чоловік, може вийти на справжніх поганих хлопців, які будуть готові надати йому вибухівку для проведення страшних терактів».

Друзі, знайомі та сусіди здивовані і кажуть, що народжений у Сомалі Магмуд був спокійним, розумним та ввічливим хлопцем, який ріс у чудовій родині.

Магмуд інколи молився у мечеті неподалік Портланда, де закінчив університет. У неділю приміщення мечеті підпалили. Правоохоронці підозрюють, що це була помста. Влада регіону посилила патрулі навколо мечетей. У разі визнання винним у терористичній діяльності Могамеду Омару Магмуду загрожує довічне ув’язнення.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG