Спеціальні потреби

Прес-реліз ОБСЄ з приводу зникнення Василя Климентьєва


Представник ОБСЄ з питань свободи мас-медія Дуня Міятович під час прес-конференції у Відні.

У Відні оприлюднено прес-реліз представника Організації з безпеки і співробітництва в Європі з питань свободи мас-медіа Дуні Міятович. В документі висловлено велике занепокоєння з приводу зникнення українського журналіста Василя Климентьєва. Міятович закликала український уряд негайно з’ясувати всі обставини цього інциденту.

«Я вітаю те, що президент Віктор Янукович приділяє персональну увагу розслідуванню цієї справи, а також його заклики до правоохоронних органів зробити все можливе для того щоб знайти Василя Климентьєва», - зазначила Міятович.

Представник ОБСЄ також написала листа міністрові закордонних справ України Костянтину Грищенку і одобрила рішення Дзержинського райвідділу міліції Харкова негайно відкрити кримінальну справу за статтею «навмисне вбивство» Климентьєва.

«Це дозволяє слідчим вдатись до ефективніших заходів у пошуках журналіста. Я сподіваюсь, що всі ці зусилля дадуть швидкі результати», - сказала Міятович.

Василь Клименьтьєв, редактор газети «Новий стиль», що виходить у Харкові, зник 11 серпня і до цього часу його вважають зниклим без вісті. Ця газета користувалась популярністю завдяки друкованим в ній глибокого змісту розслідувальним статтям про дії місцевого керівництва. Колеги Климентьєва висловлюють занепокоєння, що до зникнення журналіста спричинилась його професійна діяльність.

«Маючи на увазі нез’ясоване убивство Георгія Гонгадзе, я вірю в те що українська влада проведе безвідкладне і прозоре розслідування справи зникнення Климентьєва», - зазначила Міятович.

«Можливе застосування репресій щодо журналістів із приводу їхньої діяльності повинні беззастережно розслідуватись урядами не лише з огляду на зобов’язання взяті їхніми країнами перед ОБСЄ щодо свободи слова, але також задля того щоб прилюдно визнати важливу роль журналістів у демократичному суспільстві» - наголошено в оприлюдненому у Відні прес-релізі представника ОБСЄ Дуні Міятович.

XS
SM
MD
LG