Спеціальні потреби

Актуально

Західні оглядачі коментують візит міністра оборони США до України

На фото: міністр оборони США Ллойд Остін та міністр оборони України Андрій Таран

Візит очільника Пентагону до України є символом того, що хоча США критикують "вкорінену корупцію" у країні, вони рішуче підтримують її суверенітет, назалежність та територіальну цілісність. Про це, коментуючи візит до України міністра оборони США Ллойда Остіна заявив Вільям Кортні, колишній посол США до Казахстану, Грузії, який нині працює в аналітичній компанії RAND.

Перебуваючи в Україні, міністр оборони США заявив, що Вашингтон з союзниками віддані підтримці права України визначати власне майбутнє, без будь-якого зовнішнього втручання.

Остін також наголосив, що жодна третя країна не має права накладати вето на прагнення України вступити в НАТО.

Глава Пентагону сказав про це, відповідаючи на питання про заперечення проти вступу України до військового альянсу з боку Росії.

"Україна, як ви чули, як я сказав раніше, має право визначати свою власну майбутню зовнішню політику, і ми очікуємо, що вона зможе це зробити без будь-якого зовнішнього втручання", - пояснив керівник військового відомства США.

Він також підкреслив, що Росія почала конфлікт на сході України і є перешкодою до його мирного вирішення.

Президент України Володимир Зеленський відзначив, що обговорив з американським високопосадовцем підтримку України "на шляху до НАТО" з боку США.

Між тим деякі оглядачі у Сполучених Штатах Америки висловили занепокоєння щодо того, який вплив на стабільність у світі може мати позиція Вашингтона щодо "відкритих дверей до НАТО" для України та Грузії.

Так Метт Дусс, радник з міжнародної політики сенатора-демократа і колишнього кандидата у президенти США Берні Сандерса, назвав сигнал щодо шляху до НАТО для Києва та Тбілісі "провокативним без потреби", але відзначив, що такий меседж був би широко підтриманий у Вашингтоні.

Експерт аналітичного центру Quincy Institute for Responsible Statecraft Стівен Вертхайм заявив у Twitter, що у разі, якщо Остін зробить заяви про відкритість НАТО для України, Грузії, їх необхідно буде пояснити. На думку експерта, такий сигнал створив би "серйозний ризик війни з Росією - у час, коли головним об'єктом зусиль США у царині безпеки мав би бути Китай".

На думку експерта, адміністрація Байдена стоїть перед вибором "взяти на себе зобов'язання воювали за Україну [та Грузію], ти самим створивши серйозний ризик війни з Росією, або визнати, що розширення НАТО дійшло кінця, як це мало відбутись вже давно".

Скептично до можливості сигналу про відкритість НАТО для Києва та Тбілісі поставився і дослідник Cato Institute у Вашингтоні Джастін Логан.

"Прийняття України та/або Грузії до НАТО додало би членів, частину території яких буквально окупує Росія. США або брешуть щодо цього всього щодо відкритих дверей, або сподіваються, що європейці і надалі віддуватимуться за цей нонсенс. У будь-якому разі, це викликає жаль", - твітував експерт.

Між тим колишній посол США до України Стівен Пайфер заявив, що політика Росії щодо України заохочує її прагнути членства в Альянсі.

У статті використано матеріали Російської служби "Голосу Америки",

Дивіться також: Країни ЄС обговорюють запровадження нових санкцій проти Білорусі через «штучне створення імміграційної кризи»

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG