Спеціальні потреби

Одна з найбільших жертв витоку нафти – індустрія морепродуктів


Небачена за масштабами екологічна катастрофа в Мексиканській затоці розгортається вже три місяці. За словами експертів, її справжні наслідки стануть відомими лише за кілька років. Очікується, що найбільше постраждає індустрія морепродуктів регіону загалом і штату Луїзіана зокрема.

У штаті Луїзіана є найбільша наукова лабораторія вивчення устриць у Мексиканській затоці. До виливу нафти в ній працювали над виведенням устриць, які б не втрачали вагу у літній період. Однак, через катастрофу, більшість устриць довелось перевезти в іншу лабораторію.

Джон Супан з Університету штату Луїзіана розповідає про працю лабораторії у ці складні часи:

«У нас було близько двох тисяч устриць, отриманих у результаті десятирічної праці. Але нам довелось їх перевезти. Ми були на етапі, коли результати дослідження незабаром повинні були перейти на комерційне застосування».

Хоча нафта ще не дійшла до лабораторії, а Бритиш Петроліум розгорнула захисні буйки навколо неї, науковці були занепокоєні якістю води.

«Мене завжди більше хвилювали невидимі наслідки виливу нафти, ніж його видима частина», - підкреслює Супан.

Джон Лапер та Сандра Касас збирають устриці, які залишились, перевіряють їх стан та відкидають все, що не належить до дослідження. Як пояснюють науковці, устриці набирають вагу зимою і втрачають її влітку. У цій лабораторії знайшли спосіб підтримувати вагу молюсків протягом всього року.

У результаті програми розмноження устриці мають більшу вагу у літній період. Одній з устриць лише два роки, однак розміром вона схожа на чотирирічного молюска.

Устриці, які не втрачають вагу влітку, можуть стати економічним бумом для місцевої економіки. Супан каже, що можливо вирощувати більш м’ясистих устриць влітку, чого зараз неможливо зробити.

Однак, дослідження призупинено через вилив нафти. Зупинилась і значна частина індустрії їх вилову у штаті Луїзіана. Прогнози спеціалістів на майбутнє, таких як Джулі Андерсон з Університету штату Луїзіана, песимістичні:

«Більшість риби, креветок, голубих крабів зараз нерестяться у водах Мексиканської затоки. Усі личинки та маленькі краби ймовірно загинуть, якщо на їх шляху зустрінеться нафта. Тож можливо справжній вплив нафти ми побачимо за пару років».

За рік рибалки штату Луїзіана виловлювали понад шість тисяч тонн устриць. Зараз 60% відсотків індустрії зупинилося.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG