Спеціальні потреби

14-річний нападник розповів про школу підготовки бойовиків-смертників у Пакистані


14-річний нападник розповів про школу підготовки бойовиків-смертників у Пакистані

Минулої неділі пакистанська поліція заарештувала 14-річного терориста-самертника, який намагався підірвати суфійську мечеть у провінції Пенджаб. Перебуваючи у лікарні, у п’ятницю неповнолітній нападник, який назвався Омаром, дав інтерв’ю журналістам кількох пакистанських телевізійних станцій. Омар розповів, що був одним із понад 350 хлопчиків, які проходять підготовку в районі поблизу афганського кордону.

Омар вибачився за участь у терористичному нападі на суфійську мечеть третього квітня, внаслідок якого загинула 41 особа і понад 70 отримали поранення. Омар сказав, що він був частиною другої хвилі атаки, яка мала знешкодити працівників аварійно-рятувальних служб на місці події.

У розмові з репортерами Омар повідомив, що його завербував чоловік на ім'я Карі Зафар, який сказав йому та іншим новобранцям, що вони будуть здійснювати напади на немосульманські громади в Афганістані.

Недільний напад на святиню став найгіршим у Пакистані в цьому році за кількістю загиблих та постраждалих.

Відповідальність за скоєння теракту взяв на себе Талібан. Ісламістські бойовики регулярно здійснюють напади на пакистанські релігійні меншини, серед яких і суфійська течія ісламу.

XS
SM
MD
LG