Спеціальні потреби

Екс-президент Мушараф закликає президента Афганістану виявляти політичну стриманість


Президент Афганістану Гамід Карзай нещодавно заявив, що готовий стати на сторону Пакистану у випадку, якщо між США та Пакистаном розпочнеться війна. Слова афганського президента спровокували бурю незадоволення в американському дипломатичному корпусі. Навіть колишній президент Пакистану Первез Мушараф засудив Карзая за небезпечну риторику, яка може мати погані наслідки для усього регіону. Про це Мушараф заявив у інтерв’ю «Голосу Америки».

Первез Мушараф прийшов у студію Голосу Америки на запрошення журналістів програми «Платформа», яка мовить для пакистанської аудиторії. Однією з головних тем розмови стала нещодавня скандальна заява президента Афганістану. Гамід Карзай, в інтерв’ю пакистанському телебаченню заявив, що готовий стати на сторону свого сусіда, якщо між ним та США спалахне війна. Колишній президент Пакистану, подякував Карзаю за таку підтримку своєї країни, втім застеріг про небезпеку подібних коментарів:

«Я вважаю абсурдним думати, що Сполучені Штати почнуть війну з Пакистаном, а Афганістан виступить на боці свого сусіда. Так може думати лише божевільний і нам потрібно викинути такі думки з голови. Пакистан і Афганістан не перебувають у стані війни. Цього не може статися».

Відносини між Пакистаном та США останнім часом значно охолонули. Пакистан називає спецоперацію американців другого травня, на своїй території, під час якої було знищено Осаму Бін Ладена – порушенням суверенітету своєї країни.

Аналітики кажуть, що влада Пакистану та командувачі пакистанської армії почуваються осоромленими через те, що у них під носом багато років переховувався терорист номер один. А також через те, що США, називаючи себе союзниками, не попередили їх про спецоперацію проти Бін Ладена.

Після того, як Сполучені Штати почали тиснути на пакистанську владу більш рішуче боротися проти терористичної мережі Гакані, яка діє у північному Візиристані, у Пакистані почали з’являтися спекуляції про те, що їхня армія мусить зробити, якщо Сполучені Штати вирішать послати у Північний Візиристан свої війська. Саме це питання поставили Карзаю пакистанські журналісти.

Мушараф назвав подібні розмови небезпечними і контр-продуктивними для усіх сторін:

«Я думаю, Афганістан повинен зосередитися на стабілізації ситуації у своїй країні. Нехай вирішить проблему з Талібаном та аль-Кайдою, а не думає ставати на бік Пакистану у протистоянні зі США, чи ні. Я не розумію звідки ці думки взагалі з’являються».

Після скандальних заяв Гаміда Карзая, його прес-служба намагається пояснити чому афганський президент висловився саме таким чином, і натякає, що його слова були неправильно перекладені пакистанською пресою.

XS
SM
MD
LG