Спеціальні потреби

Верховний суд Пакистану вирішив усунути з посади прем’єр-міністра


Верховний суд Пакистану виніс рішення, відповідно до якого прем’єр-міністр Юсеф Реза Гілані не може виконувати обов’язків голови уряду. Це рішення значно ускладнило політичну ситуацію в країні.

Ще 26 квітня Верховний суд визнав Гілані винним у неповазі до суду з приводу того, що він відмовився звернутись до швейцарських органів влади наново відкрити слідство в справі корупції, до якої нібито причетний президент Асіф Алі Зардарі. Голова колегії суддів Верховного суду Іфтіхар Чаудрі постановив, що Гілані не подав апеляційної справи від вироку, тому він дискваліфікований як член парламенту і вже не є прем’єр-міністром.

Високопоставлений помічник Гілані дав відповідь на рішення суду, кажучи, що лише парламент, а не суд, може усунути з посади прем’єр-міністра. Однак, згідно з пакистанськими законами, особа, яку раніше засудив суд, не може служити в парламенті.

Суд також доручив президенту Асіфу Алі Зардарі вдатися до заходів для проведення виборів нового прем’єр-міністра. Згідно з конституцією, він мусить скликати спільну сесію парламенту для обрання нового лідера.
XS
SM
MD
LG