Спеціальні потреби

Поранену талібами пакистанську правозахисницю лікуватимуть у Великобританії


За повідомленням командування армії Пакистану, 14-річну школярку Малалу Юсафзай, яку поранили в голову бойовики-таліби минулого тижня, відправили на лікування до Великобританії.

У повідомленні зазначається, що комісія лікарів рекомендувала, аби Малалу переправили за кордон до британського центру, який «має можливість надавати комплексну допомогу дітям, які зазнали тяжких травм». До цього часу, школярку лікували у військових шпиталях у пакистанських містах Пешавар та Равалпінді.

Нагадаємо, що на відому пакистанську правозахисницю здійснено напад 9 жовтня, коли вона поверталася з однокласницями зі школи в місті Мінґора, що на північному заході долини Сват. Активістка відома тим, що вона відстоювала право дівчат на освіту.

Згідно з повідомленням, двоє озброєних чоловіків зупинили мікроавтобус, який перевозив близько десяти школярок. Один з них зайшов у фургон і запитав, кого з дівчат звуть Малала Юсафзай, і відтак почав стріляти, поціливши Малалі в голову і шию.

Таліби взяли на себе всю відповідальність за напад на Малалу, назвавши його помстою за її погляди. Вони заявили, що їх місія не завершилася і, що вони надалі полюватимуть на Малалу.

За словами представників пакистанської армії, лікарі, які опікувалися дівчинкою у лікарні і Равалпінді, задоволені її теперішнім станом і назвали його оптимальним. На їх погляд, Малалі знадобиться відновлення або заміна пошкоджених кісток черепа, а також неврологічне лікування.

Малала залишила Пакистан на борту повітряної швидкої допомоги, наданої Об'єднаними Арабськими Еміратами, в супроводі команди медиків.

Британський міністр закордонних справ Вільям Гейґ сказав, що її лікуватимуть спеціалісти у державній лікарні.
XS
SM
MD
LG