Спеціальні потреби

Партія регіонів перемагає в цілому по Україні


Партія регіонів перемагає в цілому по Україні

На місцевих виборах Партія регіонів перемогла в цілому по Україні. Це засвідчили дані екзит-полів, оприлюднені у неділю 31 жовтня після закриття виборчих дільниць.

За даними більшості екзит-полів, у середньому по всій країні правляча Партія регіонів майже втричі випередила опозиційну «Батьківщину».
Так, згідно з даними екзит-полу, проведеного компанією GFK на замовлення партії «Єдиний центр», загалом по Україні Партія регіонів лідирує з результатом 36,2% голосів виборців, залишивши далеко позаду партію «Батьківщина» з 13,1% голосів. «Фронт змін», за даними GFK, набрав 6,8% голосів, КПУ – 5,9%, ВО «Свобода» – 5,1%, «Сильна Україна» – 4,3% «Наша Україна» – 2,3%, «Народна партія» – 1,8%,СПУ – 1,7%,«Єдиний центр» – 1,6%, «Удар» – 1,3%. Жодну з партій не підтримали 7,2% виборців.

При цьому, за даними GFK, Партія регіонів отримала більшість у Київській, Кіровоградській, Хмельницькій, Черкаській областях, тоді як «Батьківщина» перемогла у Волинській, Рівненській та Чернігівській областях. В Івано-Франківській області більшість голосів виборців отримала «Свобода», а у Закарпатській – «Єдиний центр».

На виборах мерів висуванці від біло-блакитних також ведуть перед. Зокрема, за даними екзит-полу GFK, на виборах мера Донецька безумовним лідером став чинний міський голова регіонал Олександр Лук’янченко (67,2% голосів ), Одеси – його однопартієць Олексій Костусєв (47,2% голосів).

Водночас у Харкові кандидат від Партії регіонів може програти. За даними екзит-полу, регіонал Геннадій Кернес, за підсумками виборів на посаду міського голови, отримав 30,9% голосів, поступившись фавориту перегонів бютівцю Арсену Авакову (34,7% голосів).

А у Запоріжжі боротьбу за мерське крісло наразі виграє кандидат від опозиційної «Батьківщини» Олександр Сін (37,3% ). Його конкурент, регіонал Володимир Кальцев (30,9%) уже встиг привітати Сіна з попередньою перемогою.

А тим часом опозиція не поспішає коментувати результати екзит-полів, називаючи дані опитувань на виході з виборчих дільниць «середньою температурою по палаті». У Блоці Юлії Тимошенко наголошують, натомість, на численних виборчих порушеннях. Бютівці не визнають результатів голосування у Київській, Львівській областях і в місті Тернополі та вимагатимуть проведення тут повторних виборів. Про це заявив на погоджувальній раді у понеділок перший заступник голови франкції БЮТ Андрій Кожем’якін. Як він нагадав, у цих областях влада позбавила прихильників «Батьківщини» права вибору.

Крім того, фракція БЮТ вимагатиме створення парламентської слідчої комісії щодо порушень на виборах. Про це повідомив заступник голови блоку Олександр Турчинов. На прес-конференції в понеділок Турчинов наголосив також на вкрай низькій явці на цих виборах та звинуватив владу у приховуванні дійсних цифр. Як він сказав, згідно з даними «Батьківщини», справжня явка склала менше 50%.

Про свій намір оскаржити значні виборчі порушення в суді заявила також лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

Своєю чергою, у правлячій Партії регіонів наполягають на тому, що «Батьківщина» не має підстав для оскарження результатів виборів 31 жовтня. Про це заявив, зокрема, лідер фракції «регіоналів» Олександр Єфремов.

Нагадаємо: дані опитувань на виході з виборчих дільниць є лише першим приблизним результатом проведених виборів. Офіційні результати цих виборів, за законом, мають бути оголошені не пізніше 5 листопада.

XS
SM
MD
LG