Спеціальні потреби

Рейтинг Партії регіонів упав до 17%


Рейтинг Партії регіонів упав до 17%

Влада втрачає прихильників. Від жовтня минулого року Партія регіонів розгубила понад третину своїх виборців.

Результати соціологічного дослідження, проведеного в лютому, щойно оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології.

За даними КМІС, якби вибори до Верховної ради проходили зараз, за Партію регіонів проголосували б 16,8% усіх виборців. При цьому під час аналогічного опитування, проведеного у жовтні 2010 року, «регіоналів» були готові підтримати відчутно більше – 28,5%.

Значно знизилась також підтримка іншої провладної партії – «Сильної України» Сергія Тігіпка. Сьогодні за «Сильну Україну» готові голосувати 3,3%, тоді як у жовтні охочих було 8,1%.

Натомість підтримка опозиційних партій потроху зростає. За Блок Юлії Тимошенко, згідно з даними КМІС, готові віддати голоси 10,4% (у жовтні – 9, 9%); за «Фронт змін» Арсенія Яценюка – 6,5% (у жовтні – 5,3%).

Шанси на проходження до парламенту зберігають також Компартія України з 3,3% голосів (у жовтні – 3,4%) та ВО «Свобода» Олега Тягнибока з 3,1% голосів (у жовтні було 2,6%).

Рейтинги, нижчі від прохідного бар’єра, мають сьогодні Блок Кличка (1,6%), «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка (1,2%), Блок Литвина (1%) і «Наша Україна» (0,8%).

Коментуючи падіння рейтингів партії при владі, президент КМІС Валерій Хмелько каже про тенденцію, яка намітилась ще у червні:

«Ця тенденція простежується протягом останніх наших опитувань, починаючи з червня місяця. Максимальна підтримка Партії регіонів була саме у червні; тоді готовність голосувати за цю партію висловлювали 38% респондентів. Пізніше, у жовтні, було вже 28%. А зараз це близько 17%».

Причому, як наголошує професор Хмелько, стрімкі темпи падіння відбуваються не за рахунок західного чи центрального регіонів України. Західна Україна за 4 останніх місяці взагалі не змінила свого ставлення до «біло-синьої» влади: як було 8% підтримки, так і залишилось. Втрати спостерігаються якраз на Сході і Півдні. І найбільший «відтік» голосів дає колишній оплот Партії регіонів – Схід. За даними дослідження, у Східній Україні підтримка «регіоналів» впала до 24% (у жовтні було 67%).

Пан Хмелько так коментує настрої на Сході:

«Нових кумирів немає. Найбільше з’являється охочих або не голосувати, або голосувати «проти всіх». Тобто бажання підтримувати когось іншого поки що нема. Але небажання підтримувати тих, кого підтримували раніше, вже виникло».

Причини зниження рейтингів партії влади Хмелько пояснює загальною оцінкою виборцями ситуації в Україні:


«4 місяці тому загальна оцінка ситуації в Україні переважала така, що країна рухається в правильному напрямку. Зараз ситуація зовсім інша. І в цілому по Україні (майже половина населення), і особливо у східному регіоні (понад 80%) вважають, що країна рухається в невірному напрямку», – каже соціолог і додає:

«Поки «регіонали» не були при владі і обіцяли, – люди їм вірили. Людей запевняли, що дружба з Росією дасть можливість вирішити усі соціально-економічні проблеми. І Схід та Південь у це вірив. Але ж іде час, і віра зависає у повітрі».

За його словами, сьогодні людей найбільше турбує їхнє соціально-економічне становище. За рік Януковича при владі люди позитивних зрушень не помітили. Навпаки, жити стало важче. А тому немає підстав говорити про те, що 17%, до яких сьогодні впав рейтинг Партії регіонів, це остаточна межа падіння, – вважає соціолог.

Нагадаємо: нещодавно результати власного опитування, проведеного у січні-лютому, оприлюднила інша авторитетна соціологічна служба – Центр Разумкова. Дослідження Центру так само засвідчило зниження рейтингів Партії регіонів. За даними цієї служби, у січні-лютому за «регіоналів» були б готові віддати голоси 20,5% виборців.

XS
SM
MD
LG