Спеціальні потреби

Активісти рятують пеліканів-жертв витоку нафти


Хоча вилив нафти у Мексиканську затоку вдалося зупинити, екологічні наслідки історичної за масштабами катастрофи стануть зрозумілі лише за кілька років. Нафта вже завдала невиправної шкоди флорі та фауні регіону. Особливо постраждали птахи, на допомогу яким приходять люди. Чимало забруднених нафтою пеліканів були очищені та відправлені в різні куточки країни. Кілька з них знайшли притулок у Чикаго.

Американські рожеві пелікани, зазвичай, проводять літо на узбережжі Луїзіани, а взимку мігрують на північ. Однак витік нафти у Мексиканську затоку змінив їх життя назавжди. Опинившись у забруднених нафтою районах птахи не змогли залишити уражені місця.

Тим Снайдер – куратор птахів та рептилій у зоопарку в передмісті Чикаго розповідає:

«У них були травмовані крила, що зупинило їх від міграції на північ. Обмащені нафтою, вони не могли літати і повернутися у дику природу».

П’ятьох пеліканів, наскрізь просочених нафтою, знайшли очищувальні бригади і помістили у зоопарк в Міссісіпі.
У той же час зоопарк біля Чикаго готував до показу птахів із довгими гачкуватими дзьобами. То ж коли вони дізналися про пеліканів у Луїзіані, каже Тим Снайдер, то негайно запропонували взяти їх до себе:

«Нашою метою було створити для них притулок і використати їх, як посланців їхнього виду та інших тварин із Мексиканської затоки, аби розповісти про їх становище».

Майкл Адкесон, який доглядав пеліканів у перший місяць після прибуття, коли вони були на карантині, розповідає:

«Зоопарк, прийнявши цих птахів, дозволив мешканцям Чикаго, які знаходяться дуже далеко від Мексиканської затоки, побачити наслідки катастрофи. Якби ми не втрутилися, цих птахів не було би з нами».

І хоча птахи не можуть більше літати, вони здатні плавати – добратися до басейну їм допомогли працівники зоопарку.

Закінчення карантину керівництво зоопарку вирішило відсвяткувати урочисто, а заодно представити громадськості нових мешканців. Уваги їм не забракло. Сотні людей з усього Чикаго прийшли, щоби подивитися на врятованих пеліканів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG