Спеціальні потреби

Пентагон не включив прапор Конфедерації, райдужний прапор ЛГБТ та інші до прапорів, які можуть демонструватись на військових об'єктах США


Марк Еспер

Прапори Конфедерації, пам'ятники і назви військових баз стали предметом запеклих суперечок після трагічної смерті афроамериканця Джорджа Флойда

Після кількох тижнів запеклих дебатів у країні та внутрішньовідомчої дискусії, Пентагон оголосив про намір зробити неможливою демонстрацію прапорів Конфедерації на військових об'єктах США.

Серед дозволеної геральдики, перерахованої в меморандумі, - прапори США та штатів, країн-союзників і партнерів, прапор солідарності з американськими військовополоненими і офіційні прапори військових частин

Це буде зроблено у ретельно продуманій формі без згадки слова «заборона», або конкретного прапора. У меморандумі, підписаному міністром оборони Марком Еспером у четвер увечері, перераховані види прапорів, які можуть бути представлені на американських військових об'єктах. Прапор Конфедерації не входить до їх числа - таким чином, його показ є порушенням правил, хоча прямої заборони на нього в наказі міністра немає.

Подробиці політики були вперше повідомлені агентству AP.

«Ми завжди повинні ставити понад усе те, що нас об'єднує, нашу клятву Конституції і нашу загальну обов'язок захищати країну, - зазначив в меморандумі Еспер. - Прапори, які ми піднімаємо, повинні відповідати військовим імперативам вищого порядку і дисципліни, відповідати гідному і шанобливому ставленню до всіх нашим людей і не допускати спірних символів».

Видання Washington Blade повідомило, що "нова війскова заборона на прапори конфедератів також забороняє прапори гордості LGBTQ"

Серед дозволеної геральдики, перерахованої в меморандумі, - прапори США та штатів, країн-союзників і партнерів, прапор солідарності з американськими військовополоненими і офіційні прапори військових частин.

Оглядачі відзначили, що допереліку дозволених для демонстрації прапорів не потрапили і інші політично вагомі символи. Видання Washington Blade повідомило, що "нова війскова заборона на прапори конфедератів також забороняє прапори гордості LGBTQ".

"Нова політика може ускладнити щорічне святкування місяця гордості LGBTQ у Пентагоні", - пише видання.

Рішення засудили представники організацій, які представляють ЛГБТ спільноту.

"Для ЛГБТ солдатів, моряків, морпіхів, авіаторів та цивільного персоналу, які захищають нашу націю щодня, та їх союзників, прапор є радісним символом надії, прийняття та досягнень, який має і надалі із гордістю демонструватись", - повідомив виданню Руді Куутс з організації DOD Pride.

Трамп категорично відкидав будь-які ідеї змінити назви військових баз, присвячених лідерам Конфедерації

Видання Task and Purpose відзначає, що до переліку дозволени прапорів не потрапив і прапор "Веселий Роджер", який є популярним у ВМС США.

Рішення Міноборони США у частині прапору Конфедерації привітала популярна сенаторка-демократка Елізабет Воррен.

"Чудово. Тепер час Конгресу підтримати мою пропозицію у законі щодо військового бюджету про усунення усіх імен, символів та монументів, які віддають шану Конфедерації з території, яка належить Міноборони", - твітує політикиня.

Прапори Конфедерації, пам'ятники і назви військових баз стали предметом запеклих суперечок з часу після загибелі в Міннеаполісі в результаті надмірного поліцейського насильства афроамериканця Джорджа Флойда.

Раніше Трамп категорично відкидав будь-які ідеї змінити назви військових баз, присвячених лідерам Конфедерації, і заявляв, що використання прапора Конфедерації - це питання свободи слова.

Дивіться також: Як пандемія змінила ринок нерухомості Нью-Йорка

Як пандемія змінила ринок нерухомості Нью-Йорка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG