Спеціальні потреби

Актуально

Очільник Пентагону представив ініціативи з протидії Росії і Китаю, просування продажів американської зброї, згадав Україну

Міністр оборони США представив ініціативи з протидії Росії і Китаю. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

"Керівництво з розвитку альянсів і партнерств" сприятиме встановленню порядку в світі, а "Модернізація торгівлі у сфері оборони" допоможе просувати продаж американської зброї

Міністр оборони США Марк Еспер у вівторок оголосив про нові ініціативи Пентагону зі зміцнення та розширення альянсів США для спільної протидії Росії і Китаю а також для просування продажів американської зброї. За словами Еспера, Пентагон співпрацюватиме з країнами-партнерами задля координації військової стратегії і просування продажів американського озброєння.

«Мережа союзників і партнерів Америки дасть нам асиметричну перевагу, з якою не можуть впоратися наші противники», - заявив Еспер, назвавши GDAP (Керівництво з розвитку альянсів і партнерств​ - Guidance for Development of Alliances and Partnerships - прим. ГА) «базою для міжнародного порядку, заснованого на правилах».

Як відзначив у Twitter колишній командувач Сухопутних сил США у Європі Марк Хертлінг, представлена Еспером програма може бути продовженням існуючої раніше але під новою назвою.

"Те що міністр оборони США описує як “GDAP” (нова абревіатура для старої програми) раніше називалось TSCP (Плани колективного забезпечення безпеки у театрі військових дій) у 2011, і план Командування збройних сил США у Європі координувався з європейськими союзниками, Держдепом, Міноборони США, та Радою національної безпеки", - твітує Хертлінг.

Говорячи про зростання загрози з боку Росії та Китаю, глава Пентагону, серед іншого відзначив, що військові провокації з боку Китаю у Південно-Китайському морі та незаконна анексія Криму та вторгнення Росії до України "демонструють їхні нахабні спроби шкодити автономії інших та підривати стійкість та цілісність країн та інституцій, які є критичними для безпеки США, включно із НАТО".

Очільник Пентагону нагадав про значну кількість прикладів встановлення військових партнерських угод США, включно із союзом з Мальтою, яка допомогла Сполученим Штатам відокремитися від Великобританії в XVIII столітті.

«Подібні приклади ілюструють важливість об'єднання з однодумцями, великими і малими, для підтримки вільного і відкритого порядку, який відмінно служив на користь всім нам протягом десятиліть, - сказав Еспер, - У Китаю і Росії, ймовірно, менше десяти союзників разом узятих».

Міністр оборони заявив, що Китай використовує примус і фінансові пастки для створення своїх власних спілок з більш слабкими країнами, такими як М'янма, Камбоджа і Лаос.

«Чим менше країна і чим більше у неї потреб, тим сильніше тиск Пекіна», - заявив Еспер, розповівши про вчинені ним візити для побудови оборонних відносин США з Мальтою, Монголією і Палау, а також нагадавши про плани посилення американської військової присутності в Східній Європі , зокрема в Польщі.

Еспер також наголосив на необхідності налагодження більш тісних зв'язків з «однодумцями, такими як Індія та Індонезія», зазначивши, що в понеділок він зустрівся з міністром оборони Індонезії Прабово Субіанто, а наступного тижня глава Пентагону планує поїздку до Індії. Обидві країни, за словами Еспера, сходяться з США в оцінці дій Пекіна.

Ключовим завданням цих зусиль є збільшення продажів американської зброї, що допоможе союзникам підвищити свою обороноздатність і підтримати американську оборонну промисловість в умовах конкуренції з Москвою і Пекіном. Еспер вказав на нову ініціативу Міноборони США під назою "Модернізація торгівлі у сфері оборони" (Defense Trade Modernization - прим. ГА)

«Ми повинні конкурувати з Китаєм і Росією, чиї державні підприємства можуть прискорити військовий експорт способами, які ми не можемо і в цілому не хочемо застосовувати в багатьох випадках», - підкреслив Еспер.

Голова Пентагону додав, що він вжив заходів для ослаблення обмежень на експорт «критично важливих» систем озброєння і прискорення погодження таких продажів. GDAP також буде використовуватися для визначення можливостей продажу зброї і захисту ринків, на яких панує США.

Як приклад він навів нещодавнє ослаблення обмежень на експорт бойових безпілотників, в купівлі яких зацікавлені Тайвань і Об'єднані Арабські Емірати.

Дивіться також: Ford взяла на роботу Boston Dynamics роботів

Ford взяла на роботу Boston Dynamics роботів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Всі новини дня

“Фальшиві референдуми – ознака страху Росії перед українським контрнаступом” – міністр закордонних справ Латвії. Ексклюзивне інтервʼю

Незаконна спроба анексії окупованих територій України – свідчення страху Росії перед успіхом українського контрнаступу. Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс в ексклюзивному інтервʼю журналістці грузинської служби «Голосу Америки» Еці Маґалдадзе.

Яке юридичне значення мають псевдореферендуми та спроба анексії – юристи-міжнародники. Відео

США та союзники України в один голос заявляють – ніколи не визнають так званих референдумів чи спроб Росії анексувати українські території. Чи має цей процес будь-яке юридичне значення – розбиралася Наталія Леонова.

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо України. США винесуть її на Генеральну Асамблею наступного тижня

Під час голосування щодо резолюції в Раді Безпеки ООН 30 вересня 2022 року посол Росії в ООН Василь Небензя єдиний був проти, як і на цьому фото від  25 лютого 2022 року, зробленому через два дні після нападу Росії на Україну.

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка засуджує проголошену Москвою анексію частини України. За резолюцію, внесену yп'ятницю Сполученими Штатами та Албанією проголосувало 10 країн, Індія, Китай, Бразилія та Габон утрималися.

Держсекретар Ентоні Блінкен ще перед голосуванням в п’ятницю заявив, що наступного тижня США та Албанія винесуть резолюцію на голосування в Генеральній Асамблеї, яка складається з 193 членів, і де не діє право вето.

«Якщо Росія заблокує Раду Безпеки у виконанні своїх обов'язків, ми попросимо Генеральну Асамблею ООН, де кожна країна має право голосу, чітко дати зрозуміти, що перекроювати кордони силою неприйнятно», – сказав Блінкен.

Раніше президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію чотирьох частково окупованих Росією регіонів України, які складають 15% території України. Як зауважують оглядачі, це – найбільша анексія в Європі з часів Другої світової війни. Цей крок рішуче відкинули західні країни і навіть багато близьких союзників Росії.

Посолка США Лінда Томас-Грінфілд представила резолюцію, що закликала не визнавати жодних змін статусу Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей України та зобов'язувала Росію вивести свої війська.

У залі ради вона стверджувала, що спроба анексії території суверенної нації суперечить основоположним принципам Організації Об’єднаних Націй, і сказала, що Путін на Червоній площі святкує «це явне порушення міжнародного права» концертом. Київ і західні лідери засудили «референдуми», що проходили «під дулом зброї», як фальсифікацію.

Посол Росії в ООН Василь Небензя, який єдиний підняв руку, голосуючи проти резолюції, стверджував, що окуповані Росією регіони самостійно вирішили бути частиною Росії.

«Повороту назад не буде, як намагається нав’язати сьогоднішній проект резолюції», – сказав Небензя.

Китай висловив занепокоєння щодо «тривалої та розширеної кризи» в Україні.

Представник Пекіна в ООН Чжан Цзюнь стверджував, що "суверенітет і територіальна цілісність усіх країн повинні бути захищені", але "законні проблеми безпеки" країн також слід сприймати серйозно.

Посол України в ООН Сергій Кислиця заявив, що «самотня рука» представника Росії, піднята проти резолюції, «знову засвідчила ізоляцію Росії в її відчайдушних спробах заперечити реальність і наші спільні зобов’язання, починаючи зі Статуту ООН».

«Представник Путіна пішов слідами свого господаря в Москві, де сьогодні було організовано лялькову виставу, яка намагався заперечити очевидне – що агресивний і авантюристський режим у Росії прямує до неминучої поразки», – сказав Кислиця.

Він нагадав, що у п’ятницю щонайменше 30 мирних жителів загинули та 88 були поранені внаслідок російського обстрілу Запоріжжя.

«Росія продовжує свою геноцидну практику вбивства українців, тортур і утисків на окупованих територіях. Тому єдиний спосіб зробити так, щоб усі українці на всій суверенній території України почувались у безпеці та під захистом своєї держави – повернути українські прапори на всій території окупованого Донбасу, півдня України та Криму», – сказав Кислиця.

За його словами, Україна має повне право звільнити свої території та людей і буде продовжувати це робити, незалежно від слів і вчинків Росії.

«Самотнє негативне голосування в ганебній реальності РБ ООН: якщо Рада не може виконати свій мандат разом з Росією, вона повинна діяти без неї. Фальшиві референдуми є елементами агресії, всі, хто причетний до організації чи проведення цього фарсу, будуть притягнуті до відповідальності», – наголосив Кислця у своєму твіті.

У повідомленні було використано інформацію агентства Reuters.

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Про це заявив Володимир Зеленський у відповідь на оголошення Путіна про незаконну спробу анексію українських територій. Держсекретар Ентоні Блінкен на це сказав, що США підтримують політику відкритих дверей альянсу.

Конгрес США схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Відео

Конгрес схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Американські конгресмени засудили оголошення Путіним незаконної анексії українських областей та закликали Білий дім надіслати Україні більше озброєнь.

Більше

XS
SM
MD
LG