Спеціальні потреби

У Південно-Китайському морі триває конфлікт між Філіппінами та КНР


Маніла вивела свій найбільший військовий корабель з району Південно-Китайського моря, на який претендують як Філіппіни, так і Китай, в явній спробі послабити напруження з Пекіном з приводу конфлікту, який розгорівся там у вівторок.

Міністр закордонних справ Філіппін Альберт дель Розаріо повідомив у четвер, що біля рифу Скарборо, що за приблизно 230 кілометрів від північно-західного узбережжя Філіппін, на місце передислокованого катера «Грегоріо дель Пілар», прибуде менше судно берегової охорони.

Протистояння розпочалося у вівторок коли американського будівництва філіппінський корабель «Грегоріо дель Пілар» намагався затримати у водах біля рифу Скарборо китайські риболовецькі судна, які нібито порушили морський кордон країни. Однак, незабаром на місце прибули китайські патрульні судна, які встали між філіппінським кораблем і китайськими шхунами, і запобігли арешту рибалок.

Обидві сторони кажуть, що прагнуть дипломатичної розв’язки кризи. Проте влада Філіппін повідомила, що у четвер Китай відправив у район третє судно.

XS
SM
MD
LG