Актуально
Як хор мігранток намагається привернути увагу до глобальної проблеми біженців

Політичні потрясіння, знищені війною села, голод і табори біженців. Це те, що пережили деякі дівчата з хору "Пісінту". Назва колективу походить від індіанського слова. Воно означає, що коли вони співають - їхні голоси линуть далеко.
Колектив узяв участь у щорічному фестивалі One Journey у Національному соборі Вашингтона. Їхня мета — підвищити обізнаність про глобальну кризу біженців. Чотиразовий лауреат Еммі, Кон Фаллем заснував хор 14 років тому.
“Хор "Піхсінту" створений для того, щоб повернути дітям іммігрантів їхні голоси — тому що перше, що ви втрачаєте по приїзду в нову країну — це буквально ваш голос. Тож можливість приєднатися до хору ровесників, які також мають проблеми з мовою, є дуже позитивним і потужним способом включити цих дітей в культуру й англійську мову”, — каже чоловік.
Дівчата співають про надію, мир і порозуміння. 34 учасниці — від 10 до 24 років — родом з 21 країни. Тепер своїм домом вони називають місто Портленд у штаті Мейн. Дівчата вірять, що вони можуть позитивно вплинути на тих, хто чує їхні пісні.
“Коли я співаю на сцені, то відчуваю, що маю силу”, — каже Фатіма Ламлум, учасниця хору з Іраку. “Я відчуваю, що коли хтось чує наші пісні, вони його зворушують, і можуть принести зміни”.
Інша учасниця, Сара Алі з Судану, каже: Піхсінту — більш ніж просто хор. "Я зрозуміла, що сім'я не повинна бути кровною. Ці дівчата — практично як моя сім'я, навіть якщо ми не споріднені кров'ю. Вони такі ж, як і я, і вони зробили мене тою, ким я є. Як співається в одній з наших пісень, “ми — сім'я”, і я думаю, це говорить само за себе”.
За роки існування, учасницями хору стало понад триста дівчат з різних країн світу.
Дивіться також: 3D-моделювання картин для незрячих.
Всі новини дня
Снаряди для Patriot, ракети Zuni можуть увійти в новий пакет допомоги США Україні

Сполучені Штати нададуть Україні ще 300 мільйонів доларів нової військової допомоги в пакеті, який, як очікується, включатиме боєприпаси для української системи протиракетної оборони Patriot, повідомили Голосу Америки представники оборонного відомства.
Посадовці, які говорили з Голосом Америки на умовах анонімності напередодні очікуваної публікації пакету в середу, сказали, що остання допомога також включає ракети для високомобільної артилерійської ракетної системи (HIMARS) і більше танкових боєприпасів і бронебійних снарядів перед очікуваним контрнаступом України.
За словами офіційних осіб, для підтримки з повітря надаються некеровані авіаційні ракети Zuni та ракети класу «повітря-повітря» з радіолокаційним наведенням AIM-7, а також системи протиповітряної оборони Avenger і зенітно-ракетні системи Stinger.
Це 39-тий пакет допомоги, згідно до якого США передають Україні військову техніку зі сховищ Міністерства оборони в рамках повноважень президента США, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
США виділяють понад 37 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні з моменту вторгнення Росії. Пентагон також визнав, що зробив помилку в бухгалтерському обліку, яка завищила суму вартості обладнання, що надходить до Києва. Розраховуючи кошториси пакету допомоги, Міністерство оборони враховувало витрати на заміну озброєння, наданого Україні, тоді як мало враховувати фактичну вартість надісланих систем, повідомили Голосу Америки чиновники.
За словами чиновників, ця помилка, як очікується, вивільнить приблизно 3 мільярди доларів, доступних для додаткової допомоги Україні. Раніше цього року Москва почала відновлений наступ на Україну, який зупинився, а Київ готується до масштабного контрнаступу, який, як очікується, розпочнеться найближчими днями чи тижнями.
Високопоставлений військовий чиновник, який на умовах анонімності розмовляв з Голосом Америки сказав, що український контрнаступ, ймовірно, не буде "таким драматичним", як очікують деякі люди, але все одно його буде проведено "продумано та ефективно", щоб обмежити можливості Росії захищати свої сили на території України.
Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео
“Коли поранило – воно не страшно. Боляче, але не страшно. Страшно – це коли біля тебе вбивають людину, а ти нічим допомогти не можеш”, – каже 16-річний юнак з Бахмута Микита Брозгаль.
"Країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України", – Єнс Столтенберґ. Відео
"Усі слідкують, чи є ознаки втоми в наших демократіях у країнах НАТО та партнерах щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектра в Європі та США", – генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ
- Голос Америки
"Не бачимо втоми від України" - генсек НАТО Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на Заході не бачить ознак втоми від підтримки України.
"Усі стежать, чи є ознаки втоми в наших демократіях, у країнах НАТО та в партнерів щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектру в Європі та Сполучених Штатах", — сказав Столтенберг у своїй промові у вівторок, 30 травня, на пресконференції з прем'єр-міністром Норвегії.
За його словами, міністри закордонних справ НАТО під час зустрічі в Осло цими днями мають визначити порядок денний Вільнюського саміту альянсу, що запланований на липень цього року. Столтенберг додав, що на саміті в Литві країни НАТО посилять підтримку України.
“Я очікую, що коли ми зустрінемося у Вільнюсі... країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України — політичну, економічну і, не в останню чергу, військову», — сказав він.
На своїй твіттер-сторінці генеральний секретар НАТО додав, що на саміті НАТО країни альянсу “продемонструють довгострокову відданість Україні та зміцнять свою оборону”.
Напередодні в інтерв'ю Голосу Америки голова офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що НАТО потребує України для того, щоб мати нову структуру безпеки в Європі та світі, й без України не може бути реальною нова безпекова система в Європі.
В Білому домі кажуть, що не підтримують напади всередині Росії

В Білому домі заявили у вівторок, що Сполучені Штати все ще збирають інформацію про повідомлення про удари безпілотників по Москві, підтвердивши, що Вашингтон не підтримує напади всередині Росії та зосереджений на допомозі Україні повернути свою територію.
"Ми бачили новини і все ще збираємо інформацію про те, що сталося. Загалом ми не підтримуємо атаки всередині Росії", — йдеться в заяві речника Білого дому.
Представник Білого дому сказав, що Вашингтон "зосереджений на забезпеченні України обладнанням і навчанням, необхідним для повернення власної суверенної території", і вказав на російські атаки на Київ, який у травні 17 разів завдавали ударів з безпілотників або ракет.
Росія заявила, що українські безпілотники завдали ударів по багатих районах Москви у вівторок, націлившись на райони резиденцій президента Володимира Путіна та іншої російської еліти.
За словами мера Москви, в результаті інцидентів постраждали дві людини. Путін заявив, що напад у вівторок був спробою налякати і спровокувати Росію, і що протиповітряна оборона навколо столиці буде посилена.
Форум