Спеціальні потреби

Сомалійські пірати звільнили південнокорейське судно і захопили італійський танкер


У середу сомалійські пірати захопили італійський нафтоналивний танкер із 22 членами екіпажу на борту, п’ять з яких італійці та 17 – індуси. Танкер віз сиру нафту на 200 мільйонів доларів. Зв’язку з екіпажем поки що немає.

Також у середу сомалійські пірати звільнили південнокорейське судно та його 43 моряки, що перебували в полоні чотири місяці. А місяць тому спеціальні сили Південної Кореї здійснили рейд на інше викрадене сомалійськими піратами судно, звільнивши усіх членів екіпажу та знешкодивши 8 піратів. Тепер корейці оголосили про плани зняти про цей драматичний рейд пригодницьке кіно під робочою назвою «Сутінки в Аденській затоці».

Тим часом судноплавні компанії та військово-морські сили шукають нові шляхи протистояння зростаючим загрозам для міжнародної торгівлі в Індійському океані.

Експерт з питань морської безпеки Джон Твіс нещодавно особисто переконався яку небезпеку становлять піратські атаки. Твіс очолював команду безпеки на борту танкера, який ішов із Сомалі, коли його атакували пірати:

«Ми побачили, що у них на човні є драбини. Ми зрозуміли, що вони зараз підуть на штурм. Коли пірати наблизились на відстань десь 150 метрів, вони почали нас обстрілювати».

Твіс наказав команді танкера сховатися у спеціально обладнаному на такі випадки трюмі безпеки, який називають – «цитадель»:

«Десь за годину ми зв’язалися з військовим кораблем, який був неподалік. Звідти нам на допомогу вилетів вертоліт. Нам також порадили змінити курс. Ми перемкнули керування кораблем з капітанського містка до цитаделі, і самі сховалися там від піратів».

Після того як пірати не змогли перебрати на сабе управління танкером і дістатися до цитаделі, вони покинули корабель і відпливли на своєму човні подалі. Використання безпечної кімнати на кораблі у подібних ситуаціях – це один із кількох шляхів, які пропонують судноплавні компанії, аби захиститися від піратства.

Також кілька країн відправили до берегів Східної Африки свої військово-морські сили. НАТО та Європейський Союз мають спільні місії в Індійському океані, а Росія, Індія, Китай та кілька інших країн проводять автономні патрулювання регіону.

Німецький адмірал Томас Ернст – заступник командувача операціями антипіратської місії ЄС зазначає, що хоч поки що не вдається повністю зупинити піратські атаки, все ж таки можна ефективно протистояти нападам.

Територія, яку повинні захистити міжнародні військово-морські сили – величезна. І вона постійно збільшується. Пірати нападають все далі і далі від берегів Сомалі чи навіть Індії – за тисячі кілометрів від берега.

Існує також інша проблема – що робити з уже затриманими піратами? У справі, яка розглядається у Гамбурзі, судять 10 піратів за те, що вони вчинили напад на німецьке вантажне судно. Але до суду подібні справи доходять вкрай рідко.

Більшість затриманих піратів доводиться просто роззброювати і відпускати. Але нічого не зупиняє їх від того, щоб знову взяти зброю та взятися за звичне ремесло.

Адмірал Томас Ернст каже, що викуп за рядового солдата зараз – більше як 10 тисяч доларів. Шанси на затримання піратів – порівняно невисокі, а можливість їхнього засудження ще нижча.

Фахівці кажуть, що проблема піратства найбільш ймовірно ставатиме ще більшою, аж поки у Сомалі не буде дієвого уряду, який буде зупиняти піратські угрупування ще на суші.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG