Спеціальні потреби

Випускника престижного американського університету арештували за планування теракту


У місті Фремінгрем, штат Массачусетс, арештовано двадцятишестирічного американця, якому висунуто звинувачення у підготовці терористичного акту, мішенями якого повинні були стати будівлі Пентагону та Капітолію. Арештований Резван Фердаус планував скерувати в ці об’єкти начинені потужною вибухівкою радіокеровані летальні апарати. Фердауса також звинувачують у співпраці з терористичною організацією.

Величезні дистанційно керовані летальні апарати, розміром у половину авто, можуть бути захоплюючим хобі, а можуть послужити і зовсім іншим цілям. За словами ФБР, саме таку модель Резван Фердаус планував начинити потужною пластичною вибухівкою та направити її на будинки Пентагону та Капітолію.

«Це-4 – це дуже потужна вибухівка, вона може спричинити великі ушкодження», – пояснює колишній агент ФБР Брет Ґеррет.

Арештований – двадцятишестирічний американський громадянин, випускник факультету фізики Північно-Східного Університету у Бостоні, який за словами ФБР, планував використати свої навички для допомоги аль-Кайді. Фердаус піддався радикальним настроям в Інтернеті, відтак мав зустріч з людиною, яка виявилася інформатором ФБР, та розповів йому про свої плани здійснити джихад проти американців. ФБР надіслало агентів під виглядом рекрутів Аль-Кайди, і вже незабаром Фердаус виробляв детонатори з мобільних телефонів. Фердаусу говорили, що його детонатори використовуються за кордоном для знищення американських солдатів. Коли одного разу йому повідомили, що завдяки йому було вбито три американських солдати, його відповідь була – це саме те, чого я хочу.

Незабаром Фердаус здійснив подорож до Вашингтона, щоб зробити фотографії для здійснення свого майбутнього задуму.

Фердауса було арештовано у власному будинку в Массачусетсі, коли таємні агенти ФБР доставили йому замовлені для здійснення теракту матеріали, у тому числі - гранати, шість автоматів та вибухівку.

У своїх письмових показаннях після арешту Фердаус сказав, що його бажання завдати шкоди США є настільки потужним, що він просто не може зупинитися. Для нього - це єдиний вибір, говорить він.

Попереднє слухання у його справі призначене на понеділок. У разі визнання Фердауса винним йому загрожує 20 років ув’язнення за спробу знищення об’єктів оборонного призначення та 15 років за співпрацю з терористичною організацією.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG