Спеціальні потреби

Радник Держдепу відзначив роль Польщі у протидії агресії Росії


Hадник Державного департаменту США Дерек Шолле
Hадник Державного департаменту США Дерек Шолле

Під час візиту до Польщі радник Державного департаменту США Дерек Шолле обговорив спільні застереження Сполучених Штатів Америки та Польщі щодо російського трубопроводу "Північний потік-2". Відповідну заяву розміщено на сайті Державного департаменту США. Як раніше повідомляли в уряді США, візит радника Держдепу до Варшавши відбувся 21-го - 23-го липня.

У Варшаві Шолле зустрівся із високопосадовцями та законодавцями для обговорення кооперативного підходу до покращення енергетичної безпеки Польщі та регіону та подолання кліматичної кризи.

"Він також висловив вдячність за роль Польщі у протидії агресії Росії та підтримці демократії у Білорусі. Радник Шолле наголосив на важливості подальшого зміцнення демократичних інститутів Польщі та захисту медіа свобод як ключових елементів жвавої демократії. Також, він обговорив спільні застереження щодо трубопроводу "Північний потік-2", - відзначає Держдеп.

Візиту Шолле до Варшави передувала поїздка до Києва, яка відбулась 20-21 липня. У Києві радник Держдепу мав зустрічі з премєр-міністром України Денисом Шмигалем, міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, головою офісу президента Андрієм Єрмаком та заступником міністра закордонних справ Євгенієм Єніним. «Радник та українські високопосадовці обговорили наші спільні занепокоєння щодо проекту «Північний потік-2» та відданість США недопущенню використання Росією енергії як зброї проти України чи будь-якої іншої країни в Європі», - йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті Держдепартаменту.

Як повідомляв "Голос Америки", раніше Шолле заперечив інформацію про те, нібито адміністрація Сполучених Штатів тиснула на Україну, закликаючи не критикувати "Північний потік-2".

Відповідаючи на запитання, чи дійсно адміністрація Байдена, - як про це пише видання Politico, - просила незадоволену Україну "не робити хвиль" навколо питання газогону, Шолле заявив:

«Ні. Україна – демократична країна, в неї є свій голос. Ми прагнемо близького і конструктивного партнерства з нашими українськими друзями. Такого, в якому ми відстоювали б наші спільні інтереси та цінності».

Перебуваючи в Києві, радник Держдепартаменту підтвердив підтримку України Сполученими Штатами.

Дивіться також: Інфляція: Чому зростають ціни і що це означає? Експлейнер

Як пройшов аукціон, який охрестили розпродажем сторіччя світу музики. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG