Спеціальні потреби

США не дозволять Китаю отримати персональні дані американців – Помпео


Адміністрація Трампа зробить кроки, щоб китайський уряд не зміг отримати доступ до приватної інформації американців через засоби телекомунікації та соцмережі, заявив у середу Державний секретар Майк Помпео. Цю заяву високопосадовець зробив під час відповіді на питання, чи збираються США заборонити китайський додаток ТікТок. Раніше Держсекретар заявляв, що США «розглядають можливість» заборони китайських додатків, в тому числі ТікТок. На сьогоднішньому брифінгу Помпео уточнив, що США не зосереджені на одній компанії, але це є питанням національної безпеки.

Помпео також похвалив Гугл, Твіттер та Фейсбук за те, що вони «відмовляються надати» дані своїх користувачів уряду Гонконгу і закликав інші компанії послідувати їх приладу. Минулого тижня Китай прийняв новий закон про національну безпеку, який діятиме на території автономії.

«Що робить адміністрація – це кроки, які зберігають та захищають інформацію та не дають доступу Китайській комуністичній партії до інформації, які налужить американцям».

Занепокоєння щодо загрози національній безпеці, яку становить використання персональної інформації компанією ТікТок, висловили і американські законодавці. Вони стривожені, що новий китайський закон вимагає від компаній «підтримувати та співпрацювати з розвідувальними службами, контрольованими Комуністичною партією».

В понеділок ТікТок заявив агентству Рейтер, що вони ніколи не надавали даних Китаю. Додаток, який є не доступним в Китаї, дистанціювався від своїх китайських «коренів», щоб розширити коло своїх користувачів.

Дивіться також: Якими будуть відносини Заходу та Москви після референдуму в Росії? Експертна дискусія у Вашингтоні

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG