Спеціальні потреби

Помпео закликав Угорщину до єдності в підтримці України


Держсекретар США Майк Помпео та міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто

"Ми не повинні дозволити Путіну вбивати клин між друзями в НАТО", - заявив Держсекретар США Майк Помпео на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто.

"Угорці дуже добре знають зі своєї історії, що авторитарна Росія ніколи не буде другом свободи та суверенітету менших країн", - додав він.

Сьогодні я говорив з міністром закордонних справ про нагальну необхідність надання підтримки Україні в боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність
Майк Помпео

Під час прес-конференції Помпео повідомив, що піднімав питання підтримки України на зустрічі з Сійярто. "Сьогодні я говорив з міністром закордонних справ про нагальну необхідність надання підтримки Україні в боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність", - сказав він.

​Коментуючи співпрацю США та Угорщини, Майк Помпео привітав укладання угоди про співпрацю між двома країнами в сфері оборони і відзначив плани країни закупити оборонне обладнання у США.

Той факт, що Угорщина планує наростити видатки на оборону до 2% ВВП, а також потужна присутність в Афганістані посилюють безпеку НАТО та Угорщини, переконаний американський дипломат.

"Не треба ходити далеко, щоб побачити, чому це необхідно", - заявив Помпео і закликав подивитись на Україну.

Поширення впливу Китаю також становить загрозу для регіону, вважає посадовець. Допомога від Пекіна часто передбачає умови, "які залишать Угорщину в політичному та економічному боргах", - заявив Помпео.

"Росія та Китай – авторитарні країни, які не поділяють нашого спільного прагнення свободи", - додав головний дипломат США.

У своїх ремарках міністр закордонних справ Угорщини Пітер Сійярто відкинув можливі закиди, про те, що вплив Росії та Китаю в Центральній Європі більший, ніж на заході континенту. Він назвав такі думки лицемірними.

Угорщині набридло, коли говорять, що у країни гарні відносини з Росією, заявив Сійярто.

"Що стосується Росії, я вже сказав Державному секретареві, що тут існує неймовірне лицемірство чи політична коректність на європейській політичній сцені", - каже угорський міністр.

... ви побачите, чому нам набридло, коли говорять, що у нас гарні відносини з Росією
Петер Сійярто

"Дивіться, не угорські, чи центральноєвропейські компанії готують та будуть "Північний потік" разом з "Газпромом", - зазначив він. - Не угорський прем’єр-міністр був запрошений в якості супер-зірки на міжнародний економічний форум у Санкт-Петербурзі, це був французький президент. Не лідери угорських енергетичних компаній сиділи разом із Путіним на одній сцені під час останнього тижня енергетики в Росії, а керівники найбільших енергетичних компаній Західної Європи. Подивіться на обсяг торгівлі між країнами Західної Європи та Росії. І ви побачите, чому нам набридло, коли говорять, що у нас гарні відносини з Росією".

В понеділок Майк Помпео розпочав свій візит країнами Центральної Європи. Він також планує відвідати Брюссель.

Візит Держсекретаря присвячено 30-річчю повалення "Залізної завіси" та поновлення демократичного шляху розвитку регіону, наголошують в Держдепі.

Зміцнення єдності у протистоянні Росії та Китаю – таким бачить Державний департамент основну мету візиту Помпео.

Дивіться також: Чого США очікують від Росії у Венесуелі?

Чого США очікують від Росії у Венесуелі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG