Спеціальні потреби

Затримано 5 осіб за підозрою у плануванні нападу на папу римського


У Великобританії поліція допитує п’ятьох чоловіків затриманих за підозрою у плануванні нападу на папу римського Бенедикта XVI. Чоловіків заарештовано у Лондоні, на другий день історичного чотириденного візиту глави Римо-католицької церкви до Великобританії.

За повідомленням поліції, чотирьох чоловіків, віком від 26 до 50 років, заарештовано на підставі звинувачень щодо можливого планування теракту. Інформації про їхню національну приналежність немає.

У п’ятницю понтифік виступить перед законодавцями у британському парламенті. Також запланована його зустріч з главою Англіканської церкви архієпископом Кентерберійським Рованом Вільямсом, що мало б засвідчити про єдність між двома віддавна відмежованими християнськими церквами.

Папа Бенедикт XVI розпочав свою подорож у четвер. Він заявив, що Римо-католицька церква «не була достатньо пильною» і несвоєчасно зреагувала на випадки розтління і ґвалтування дітей священиками у парафіях упродовж десятиліть.

Під час післяобідньої відправи у четвер, у Ґлазго, в Шотландії, папа закликав британців відкинути політику секуляризації і остеріг про небезпеку вилучення релігії з повсякденного життя. Участь у богослужінні взяло 65 тисяч людей, а не 100 тисяч, як цього сподівалася Католицька церква.

Багато людей у Великобританії обурені довголітнім приховуванням Ватиканом злочинів скоєних священиками-педофілами. Інші не погоджуються із політикою Ватикану щодо абортів, прав гомосексуалістів і протизаплідних засобів.

Це лише другий папський візит до Великобританії з часу відокремлення Англіканської церкви від Риму ще у XVI столітті.

Очікують, що папа Бенедикт XVI завершить відвідини Великобританії відправою для зарахування до лику святих англійського кардинала Джона Генрі Ньюмена, який жив у XIX столітті.

XS
SM
MD
LG