Спеціальні потреби

Папа Римський попросив молитися за мир у Єрусалимі


Молитовний заклик Франциска прозвучав через кілька днів після того, як у Східному Єрусалимі почала збільшуватися напруженість між ізраїльтянами та палестинцями.

Папа Римський Франциск закликав до миру в Єрусалимі. Про це він сказав на Площі святого Петра під час проповіді у День всіх святих, що Римо-католицька церква відзначає в суботу.

«Я вас прошу молитися за святе місто, улюблене у євреїв, християн, мусульман, які цими днями переживають чимало напруги», – сказав понтифік, виступаючи перед багаточисельним натовпом на площі Святого Петра в суботу.

Молитва понтифіка прозвучала через кілька днів після того, як у Східному Єрусалимі почала знову збільшуватись напруженість між ізраїльтянами та палестинцями.

Ізраїльська служба безпеки застрелила 32-річного палестинця Моафаза Геджазі, який перед тим намагався вбити єврейського активіста з крайніми правими поглядами. Останній зараз перебуває у шпиталі.

Через можливі нові сутички ізраїльська поліція закрила всі священні місця Єрусалима. Між тим, крайньо праві в Ізраїлі закликають своїх прихильників піти маршем до Стіни плачу у відповідь на спробу вбивства свого побратима.

Палестинська адміністрація розцінює закриття храмів в Єрусалимі як «оголошення війни». Серед заборонених для відвідувачів храмів – мечеть аль-Акса та єрусалимський комплекс «Аль-Харам аш-Шаріф» на Храмовій горі.

XS
SM
MD
LG