Спеціальні потреби

Бенедикт XVI не зміг стати "народним" папою


Бенедикт XVI так і не став "народним" папою
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Бенедикт XVI так і не став "народним" папою

Папа Римський Бенедикт XVI шокував громадськість несподіваним повідомленням про свою відставку. Загалом християнський світ відреагував позитивно на його рішення, віддаючи належне мужності Бенедикта, який не став триматися за престол всупереч своєму здоров’ю.

Американські католики, які складають чверть населення країни, теж загалом тепло ставляться до особи Папи Римського.

Своє несподіване рішення Папа Римський пояснив фізичною слабкістю. Вісімдесятип’ятирічний Понтифік каже, що нездатний повноцінно виконувати свої обов’язки, в які входять виснажливі подорожі і майже щоденні зустрічі з офіційними особами та віруючими.

Католики усього світу з розумінням поставились до кроку Папи Римського. Настоятеля собору Святого Матвія у Вашингтоні, отця Джона Ґарднера, відставка Бенедикта не сильно здивувала. Він каже:

«Це надзвичайно складна робота. Я думаю, він тверезо дивиться на свої можливості».

Бенедикт XVI був не настільки популярний поміж віруючих, як скажімо, його попередник Іван Павло Другий. Однак, його надзвичайно поважали священики та теологи, адже Папа вважається поважним церковним теоретиком.

Говорить Кардинал Тімоті Долен:

«Я завжди поважав його як священнослужителя, як науковця, як святу людину, а тепер поважаю ще більше за його смиренність».

Джозеф Ратцінґер, став першим німецького походження Папою Римським за майже п’ятсот років. По собі він залишає неоднозначну спадщину. У 2006 році він викликав обурення мусульманського світу, коли під час лекції процитував слова візантійського імператора, який негативно говорив про іслам у XIV сторіччі.

Однак, того ж року Бенедикт XVI відвідав Туреччину і молився у мечеті. Він не раз зустрічався з мусульманськими та арабськими лідерами, намагаючись принести мир на Близький Cхід. Відвідував євреїв в Ізраїлі та православних у Росії.
Бенедикт XVI був не настільки популярний поміж віруючих, як скажімо, його попередник Іван Павло Другий. Однак, його надзвичайно поважали священики та теологи, адже Папа вважається поважним церковним теоретиком.

Щоправда, його перебування на чолі найпотужнішої організації світу співпало з чисельними скандалами про наругу священиків над дітьми. Бенедикт XVI не раз вибачався від імені Церкви. Він сказав:

«Ми невтомно благаємо прощення Бога та людей, які постраждали, і обіцяємо зробити усе можливе, аби подібне не повторилося».

Однак критики вказують, що у середині 1980-х, ще у ранзі Кардинала, Ратцінгер відповідав за розслідування звинувачення одного із священиків у сексуальній нарузі і не дав справі відповідного розголосу.

Бенедикт XVI вважався консервативним лідером, однак став першим Папою, який дозволив використання презервативів у випадку проституції, аби запобігти розповсюдженню ВІЛ-СНІДу. Бенедикт також увійде в історію як перший Папа Римський, який відіслав повідомлення через соціальну мережу Твіттер та пересів на електромобіль. Віруючі загалом позитивно ставляться до нього.

Говорить Вейн, який є католиком:

«Я думаю, Папа Бенедикт чудово виконував свої обов’язки, нам пощастило мати його за Папу і я вдячний йому за його службу.

Історики ще зроблять свій висновок про спадщину 265-го Папи Римського. Але вже очевидно, що це неоднозначна спадщина.
XS
SM
MD
LG