Спеціальні потреби

Петро Порошенко: немає виправдань акту насильства в Орландо


Петро Порошенко

Київ – Україна і Сполучені Штати перебувають на єдиному фронті боротьби проти тероризму і захисту фундаментальних цінностей і прав людини. Про це йдеться у вислові співчуття президента України Петра Порошенка з приводу трагедії в місті Орландо 12 червня.

«Ніякі мотиви не можуть бути виправданням для цього акту насильства. Україна і США стоять єдиним фронтом проти тероризму і на захист фундаментальних цінностей і прав людини», – підкреслив президент України Петро Порошенко на сторінці в Фейсбуці і Твіттері.

Українські народні депутати засуджують дискримінацію, прояв її в будь-яких формах, а також «жорстокі, злочинні напади і ті прояви насильства, які застосовуються до мирних громадян». Про це йдеться в телеграмі в зв’язку з загибеллю американців у нічному клубі міста Орландо від імені голови Верховної Ради України Андрія Парубія на адресу голови Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Пола Раяна.

«Категорично засуджую жорстокі, злочинні напади і ті прояви насильства, які застосовуються до мирних громадян на основі будь-якої форми дискримінації.

Щиро поділяю біль втрати, бажаю якнайшвидшого одужання постраждалим і закликаю всіх парламентаріїв докласти максимальних зусиль для забезпечення рівних можливостей для реалізації прав і свобод людини і громадянина», – наголошується в телеграмі від імені голови Верховної Ради України Андрія Парубія.

Нагадаємо, що клуб «Пульс» (Pulse) в Орландо, штат Флорида, де в результаті стрілянини, влаштованої Омаром Матіном у ніч на неділю, були вбиті 50 осіб і поранено 53, відомий як провідний нічний гей-клуб. Інцидент став найбільшим за кількістю жертв масовим вбивством в історії США. І хоча мотиви того, хто стріляв поки не встановлені, подія стала найсерйознішим актом насильства, явно спрямованим проти представників американської ЛГБТ-спільноти.

Ряд українських експертів говорять про те, що прояв тероризму, ксенофобії, расової та гендерної нетерпимості можливий в будь-якому суспільстві, де не дотримуються права людини.

Про проблему тероризму і масове вбивство в Орландо

Керуючий партнер Української політконсалтінговой групи Василь Мокан вважає, що проблема тероризму виходить на перші ролі, коли мова йде про трагічні події в різних куточках земної кулі.

«ІДІЛ воює з усіма, кого ісламські терористи вважають «невірним» – зі Сполученими Штатами, в тому числі, відносить Україну до своїх ворогів. Ймовірно, що ми, як багато інших країн, перебуваємо в зоні підвищених ризиків і ніхто не може виключати того факту, що подібні терористичні атаки, як в Орландо, можуть плануватися і щодо України, на територіях інших пострадянських країн», – каже Василь Мокан кореспонденту Російської служби «Голосу Америки».

Разом з тим, Василь Мокан оцінює реакцію і розуміння в українському суспільстві, як «слабку» на те, що сталося в Орландо 12 червня.

«Звичайно, президент України Петро Порошенко, посольство України в Сполучених Штатах висловили щирі співчуття у зв’язку з тим, що сталося масове вбивство людей. Однак, потрібно визнати, що вбивство в Орландо на рівні українських політиків не набуло такого резонансу для розуміння, як після події під час терактів в Парижі чи Брюсселі. Складно сказати, чому», – зазначає Василь Мокан.

Василь Мокан вважає, що трагедія в американському нічному клубі сталася, швидше за все, через нетерпимість і психологічні відхилення окремо взятого громадянина.

Разом з тим він називає цілком толерантним ставлення в українському суспільстві до тих, хто дотримується різних релігій, готовий заявити про свою гендерну позицію, представляє різні національності.

«Я б сказав, що в Україні присутній високий рівень терпимості. Зауваження, які звучать на адресу України з питань прав людини, слід розглядати в геополітичному масштабі. У контексті спроби дестабілізувати ситуацію в Україні, загострити відносини в українському суспільстві. Більшою мірою – це плід нетерпимості за расовими ознаками з боку тих, хто воює проти України з боку сепаратистів, підтримуваних Росією», – зазначає Василь Мокан.

«Маркери» захисту прав людини

Політолог, старший викладач Києво-Могилянської академії Аліса Новічкова вважає, що ненависть і нетерпимість в суспільстві може вилитися в трагедію подібно до тієї, яка сталася в Орландо.

«Ми говоримо про страх іншого – коли людина стикається з чимось незрозумілим, до чого вона не звикла з дитинства, вона проявляє агресію, чи ми говоримо про прийняття одностатевих шлюбів, гендерних питаннях або інших проявах особистості», – зазначає Аліса Новічкова в коментарі кореспонденту Російської служби «Голосу Америки».

Аліса Новічкова вважає, що дуже складно розділити між собою за різними критеріями і важливості базові загальнолюдські цінності, що дозволяють дотримуватися прав громадян в будь-якій країні.

«Якщо говорити про Марш рівності, який пройшов в Києві, то в ньому брали участь не тільки ті, хто представляє ЛГБТ-спільноту, підтримує рівні права для кожного з громадян. На марші були представники інших уразливих категорій українського суспільства: люди з обмеженими можливостями, представники громадських організацій. Захист прав ЛГБТ – це маркер положення прав людини в суспільстві. Якщо говорять, що дотримання прав ЛГБТ не на часі, це означає, що сьогодні утискають права однієї групи осіб, а завтра будуть порушувати іншої групи», – підкреслює Аліса Новічкова.

Виконавчий директор Всеукраїнської благодійної організації «Точка опори» Богдан Глоба вважає, що «фашистські елементи», які можуть завдати шкоди суспільству, є в різних країнах.

«Ті, хто хотів би вбивати людей за різними ознаками, в тому числі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. В Україні таке також можливе з огляду на загальне наростання негативу і агресії в суспільстві через війну на сході», – зазначає Богдан Глоба в коментарі кореспонденту Російській службі «Голосу Америки».

У той же час, він підкреслює роботу нової поліції, яка вперше за багато років забезпечила безпеку під час Маршу рівності.

«На Марші рівності не постраждав жоден з його учасників. Ті, хто хотів провокацій, поліція локалізувати. Марш рівності в минулі вихідні продемонстрував, що Україна наближається до європейських цінностей і стандартів у сфері захисту прав людини і прав на мирні збори», – підкреслює Богдан Глоба.

Дивіться також: Все що відомо про вбивцю 49-х осіб в Орландо

Все що відомо про вбивцю 49-х осіб в Орландо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

XS
SM
MD
LG