Спеціальні потреби

Порошенко: Я відійшов від управління активами компанії Roshen


Петро Порошенко

Президент України заявив, що серйозно ставиться до декларування своїх статків, сплати податків і питання конфлікту інтересів...

Президент України Петро Порошенко заявив, що він відійшов від управління активами компанії Roshen, доручивши це відповідним консалтинговим та юридичним компаніям.

«Ставши президентом, я відійшов від управління активами, доручивши цю справу відповідним консалтинговим та юридичним компаніям. Очікую, що вони нададуть вичерпні пояснення для української та міжнародної преси», – написав президент України на своїй сторінці в Facebook.

При цьому він наголосив, що є першою посадовою особою в Україні, яка «серйозно ставиться до декларування своїх статків, сплати податків і питання конфлікту інтересів, які вирішую в рамках українського законодавства та міжнародного приватного права».

3 квітня автори міжнародного журналістського розслідування оприлюднили дані, які нібито свідчать, що панамська юридична компанія Mossack Fonseca допомагала деяким своїм клієнтам відмивати гроші, ухилятися від сплати податків і обходити різні санкції.

Репортери із 76 країн опрацювали понад 11 мільйонів документів щодо офшорних компаній та їхніх власників. В Україні фігурантом розслідування став, зокрема, президент Петро Порошенко.

Журналісти-розслідувачі заявляють, що Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст, однак почав реструктуризацію належних йому активів компанії Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.

Національне антикорупційне бюро України заявило, що не має повноважень розпочинати щодо чинного президента досудове розслідування, оскільки відповідно до закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» та Кримінального процесуального кодексу, підслідними бюро є вищі посадові особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема президент України, повноваження якого припинено.

Дивіться також: Порошенко готовий ділитись досвідом охорони ядерних об'єктів у ході АТО

Порошенко готовий ділитись досвідом охорони ядерних об'єктів у ході АТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

Показати коментарі (3)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG