Спеціальні потреби

Порошенко має намір домагатися розширення підтримки США


Петро Порошенко, президент України

ВАШИНГТОН – У четвер 16 вересня Вашингтон відвідає президент України Петро Порошенко.

Його візит пройде на тлі крихкої угоди про припинення вогню з проросійськими сепаратистами, ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС і кроків з надання особливого статусу окремим територіям на сході України.

В умовах, коли він зіткнувся з цілою низкою проблем, очікується, що український лідер добиватиметься розширення підтримки США в ході переговорів з президентом Бараком Обамою у Білому домі.

Виснажена українська армія протягом декількох місяців боролася із сепаратистами, яких підтримує Росія. При цьому сепаратисти не показують жодних ознак відмови від насильства, незважаючи на угоду про припинення вогню від 5 вересня.

Президент Барак Обама протягом усього конфлікту обіцяв Україні повну підтримку США, і його позиція була незмінною.

«Думаю, важливо визнати, що не слід очікувати військового вирішення цієї проблеми», - сказав, проте, президент.

В ході свого візиту в Білому домі президент України Петро Порошенко, як очікується, закликатиме США надати Києву додаткову військову підтримку, включно з боєприпасами і стрілецькою зброєю.

Санкції - це зовсім не те, що відправляти військових в регіон
Вільям Померанц, аналітик Центру Вілсона

Поки що США пообіцяли надати Україні допомогу у вигляді бронежилетів, засобів зв'язку та сухих пайків - на суму близько 70 мільйонів доларів.

Але замість допомоги летального характеру президент Обама запровадив санкції проти Москви, «щоб підсилити політичну ізоляцію Росії, і збільшити її економічні витрати».

«Санкції - це зовсім не те, що відправляти військових в регіон, - говорить Вільям Померанц з вашингтонського Центру Вілсона. - Немає гарантій того, що вони зупинять Путіна від реалізації своїх намірів з геостратегічної точки зору. Але на даному етапі, в умовах припинення вогню, санкції починають "кусатися"».

Водночас Померанц зазначив, що якщо президент Порошенко розраховує на збільшення підтримки з боку США та ЄС, він може бути розчарований, особливо коли мова йде про фінансову допомогу для відновлення постраждалої від війни країни, де ще до початку конфлікту процвітала корупція та існували інші серйозні економічні проблеми.

«У США просто немає ресурсів, і вони не готові надати Україні додаткові ресурси в цій кризі, - каже Померанц. - Тому крім всіх проблем, з якими зіткнулася Україна, вона також повинна усвідомити, що їй, в основному, доведеться справлятися з цією кризою самотужки».

На думку експертів, в умовах, коли боротьба з бойовиками «Ісламської держави» вийшла на перший план у зовнішній політиці адміністрації Обами, неясно, наскільки США зможуть посилити увагу до України в довгостроковій перспективі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG