Спеціальні потреби

ЄС не повинен винагороджувати Україну за прогрес, який існує лише на папері - експерт центру CESP


ЄС не має сприймати заяви українських високопосадовців про те, що після Євромайдану країна досягнула значного поступу у порівнянні з десятиріччами безпосередньо після незалежності. До цього у статті, опублікованій на сайті аналітичного центру CEPS (Брюссель), одного з провідних у ЄС, закликав експерт цієї дослідницької установи Грант Костаньян (Hrant Kostanyan).

Той факт, що виглядаєш непогано у порівнянні із Ющенком та Януковичем, навряд назвеш достатнім приводом для святкування
Про досягнення при Порошенку

"По-перше, досвід Грузії вказує, що зусилля, спрямовані на подолання корупції, найбільш ефективні у перші роки після революції. По-друге, той факт, що виглядаєш непогано у порівнянні із Ющенком та Януковичем, навряд назвеш достатнім приводом для святкування", - відзначив експерт.

Костанян наполягає: частина реформ, запроваджених після Євромайдану, працюють виключно на папері; Україна не побачила системних змін; державні інститути поступаються за силою впливу українських олігархів; корупція лишається широко поширеною; новостворені антикорупційні установи працюють не сумлінно, або зустрічають спротив системи.

Зробивши такі узагальнення, експерт закликає ЄС "не винагороджувати Україну за прогрес, який існує лише на папері".

Костанян підкреслює, що ЄС має бути готовим позбавити Україну підтримки у разі, якщо "українська еліта реально не візьметься за боротьбу із корупцією".

Експерт закликає ЄС "не винагороджувати Україну за прогрес, який існує лише на папері"

"Лише реформи можуть стати противагою позиції адміністрації президента США Трампа з приводу Росії, та допомогти ЄС зберегти санкції проти Росії та надалі покращувати Україну за допомогою фінансової та технічної підтримки. Зрештою, якщо Україна не посилиться, їй буде важко вистояти в умовах російського вторгнення, яке не зупинялось ні на хвилину", - пише експерт.

Матеріал, оприлюднений на сайті CESP, активно підхопили російські ЗМІ.

Дивіться також: "Україна зараз є полігоном" - інтерв'ю з президентом Асоціації виробників озброєння та військової техніки України

  • 16x9 Image

    Олексій Кузьменко

    Коли я представляю себе людям, яким хочу сподобатись, кажу, що вільно сідаю на шпагат. Після цього додаю (якщо ще є кому), що я журналіст-розслідувач. Обидві тези – майже правда. У відповідь мене, буває, питають, чи я пишу про спортивну гімнастику.

    Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Людина з фантастичною пам’яттю щодо того, хто винен мені гроші, а також усіляких фактів, які мене цікавлять. Затятий фізкультурник, бігун, колекціонер кіно-плакатів та власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

Facebook Forum

Інше за темою

XS
SM
MD
LG