Спеціальні потреби

Міністр фінансів США доповість в Конгресі про плани адміністрації Трампа зняти санкції з російського алюмінієвого гіганта


Міністр фінансів США Стівен Мнучин

Міністр фінансів США Стівен Мнучин звітуватиме перед членами Палати представників Конгресу США стосовно дій адміністрації Дональда Трампа зі зняття санкцій проти трьох російських компаній, які перебували під контролем російського мільярдера Олега Дерипаски.

Брифінг за зачиненими дверима відбудеться в четвер, повідомляють американські ЗМІ, посилаючись на інформацію від представників Демократичної партії США а також копії повідомлень.

Аналітики очікували посилення законодавчого нагляду за діями адміністрації Трампа стосовно питань пов'язаних з Росією, після того, як Демократична партія здобула більшість в Палаті представників Конгресу США минулого тижня. Цей брифінг може стати першим кроком з посилення такого нагляду.

8 січня, семеро конгресменів-демократів, які обіймають керівні посади у комітетах Конгресу, звернулись до міністра фінансів США з листом з вимогою пояснити рішення міністерства послабити санкції проти російських алюмінієвих компаній. Зокрема, йдеться про те, що в рамках відходу Дерипаски від володіння та управління компаніями, передбачається передача акції російському банку пов'язаному з Кремлем – ВТБ, який наразі перебуває під санкціями США.

19 грудня, Міністерство фінансів США поінформувало Конгрес про готовність зняти санкції з виробників алюмінію Rusal, En+ та EuroSibEnergo після того, як російський олігарх Дерипаска істотно зменшить свою частку в компаніях та відійде від їх управління. Протягом 30 днів від повідомлення, Конгрес може заблокувати рішення адміністрації.

6 квітня 2018 року Міністерство фінансів США включило до санкційного переліку сімох російських олігархів, включаючи Олега Дерипаску та 12 компаній, які вони контролюють. Також було запроваджено санкції проти 17 високопосадовців російського уряду. Це рішучий крок проти російських олігархів та еліт, які просувають зловмисні дії Росії, серед яких розпалювання насильства в Україні, наголошується в листі Андре Гакі, голови служби контроль за іноземними активами Міністерства фінансів США на підтримку рішення.

Дивіться також: Українські розробки на виставці споживчої електроніки в Лас-Вегасі

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG