Спеціальні потреби

Актуально

ВООЗ попереджає, що уразливі групи населення потребуватимуть щеплення-посилююча вакцини від COVID-19

ВООЗ попереджає, що найбільш уразливі до коронавірусу особи потребуватимуть щеплення-посилювача вакцини. Так, наприклад, літні люди потребуватимуть повторного уколу щорічно, щоб захиститись від можливих нових штамів. Про це пише агентство Рейтер, який отримав доступ до внутрішнього документу Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Виробники вакцини проти коронавірусу Moderna, Pfizer та BioNtec неодноразово заявляли про те, що світові незабаром знадобляться бустери вакцини для того, щоб підтримувати високий рівень іммунітету. У Pfizer заявили, що така повторна вакцинація повинна бути проведена вже через 6 місяців. Разом з тим, однозначних доказів потреби у так званих бустерах (від англ. to boost - посилювати) вакцини поки що нема.

Відповідно документу ВООЗ, щорічний бустер потребуватимуть найбільш уразливі групи населення, решті знадобиться повторна вакцинація кожні два роки. У документі не пояснюється, яким чином було досягнуто цих висновків, однак вказується, що така стратегія повторної вакцинації допоможе боротися з новими штамами вірусу у майбутньому.

Ці висновки будуть обговорюватися у четвер під час засідання Gavi, комітету з вакцинації, який очолює програму COVAX. Як повідомляє Рейтер, на засідання обговорюватимуться також два інших сценарія подальшої вакцинації.

ВООЗ відмовився коментувати зміст документу, Gavi на запит агентства Рейтер не відповів.

Відповідно документу, у наступному 2022 році будуть виготовлені 12 мільярдів доз вакцини проти коронавірусу, цього року прогнозується 11 мільярдів доз.

Разом з тим, спільної думки щодо потреби в бустері вакцини проти коронавірусу серед експертної спільноти нема. Так, у середу Центри з контролю та запобігання захворюванням (CDC) заявили, що доказів необхідності повторного щеплення нема, повідомляє NBC News. Експерти CDC кажуть, що чітким сигналом необхідності повторної вакцинації буде підвищення випадків захворювання. Крім того, на необхідність бустерів можуть вказати тести на рівень антитіл чи Т клітин.

«Єдине, що ми можемо зробити на сьогоднішній день, якщо ми побачимо збільшення повторних заражень чи нових заражень серед провакцинованих осіб, це знак діяти швидко», - каже професорка Медичного факультету Університету Сент-Льюіс Шерон Фрей.

Інший фактор, який може вказати на необхідність повторної вакцинації – це поява нових штамів, проти яких оригінальна вакцина не діє, але цього ще не сталося, каже лікар Ден Барук.

Деякі вакцини, як то проти кору, дають імунітет на все життя. Інші, як то щеплення проти правця чи дифтерії робляться кожні 10 років. Жінки повинні отримувати вакцину проти коклюшу під час кожної вагітності, відповідно до рекомендацій CDC.

В матеріалі використані джерела: Reuters, WSJ, NBC News.

Всі новини дня

Евакуація з Маріуполя – як волонтеру Денису Мініну вдається рятувати людей з окупації. Відео

У зруйнованій 6 жовтня багатоповерхівці в Запоріжжі був волонтерський склад Дениса Мініна. До 24 лютого він працював ведучим одного з українських телеканалів, а тепер став волонтером, який допомагає евакуювати людей з окупованого рідного Маріуполя.

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

Більше

XS
SM
MD
LG