Спеціальні потреби

Пауер: Росія посилює зусилля з підриву української влади


Голова Постійного представництва США при ООН Саманта Пауер
Виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН, голова Постійного представництва США Саманта Пауер нагадала нещодавню заяву державного секретаря Джона Керрі про хід виконання Женевських угод. Як підкреслив голова зовнішньополітичного відомства США, Україна неухильно виконує досягнуті домовленості, чого, однак, не можна сказати про Росію.

Пауер зазначила, що після укладення Женевських угод Росія не закликала сепаратистів скласти зброю. Більше того, Москва лише посилила зусилля, спрямовані на підрив влади в Києві.

Сьогодні, продовжувала Саманта Пауер, переважна частина України живе в умовах миру. Єдиний виняток - Донецьк, Луганськ і Слов'янськ, де збройні проросійські сепаратисти утримують адміністративні будівлі. Тривають викрадення людей, підкреслила Пауер, зокрема офіцерів міліції, а в Луганську викрадений мер міста. У Слов'янську жертвою сепаратистів стала місцева циганська громада.

Триває незаконне утримання семи інспекторів ОБСЄ.

Мова, зазначила Саманта Пауер, йде про добре оркестровані кампанії. США засуджують триваючі акти беззаконня і закликають до негайного і безумовного звільнення міжнародних спостерігачів. Сполучені Штати, підкреслила представник США, підтримують законний уряд України і його дії. Зокрема, Саманта Пауер високо оцінила пошуки офіційним Києвом вирішення проблеми статусу російської мови в східних регіонах України.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG