Спеціальні потреби

Пожежі в Каліфорнії забрали життя щонайменше 11 осіб


Губернатор штату оголосив надзвичайний стан в семи округахЛісові пожежі, підтримувані сильними вітрами, вирують у виноробному районі Каліфорнії, ставши причиною загибелі щонайменше десяти людей.

Вогонь знищив 1 500 житлових будинків і комерційних будівель. Щонайменше 11 осіб загинули, до 100 отримали поранення. Тисячі людей залишають район, поки пожежі охоплюють елітні курорти, магазини і житлові квартали.

Пожежі спалахнули майже одночасно і почали стрімко поширюватися, змусивши місцевих мешканців шукати притулку.

Дві лікарні в Санта-Розі, найбільшому місті регіону, були змушені евакуювати пацієнтів.

Пожежа невблаганно охоплювала квартал за кварталом, не залишаючи майже ніякої можливості що-небудь врятувати.

Сотні будинків в районі Фаунтен-Ґроув були знищені полум'ям настільки гарячим, що воно розплавило автомобільне скло і перетворило алюмінієві колеса в рідину.

Місцеві мешканці, які зібралися в тимчасових притулках і магазинах, кажуть, що були шоковані швидкістю і лютістю пожежі. Вони згадували про залишене майно, яке вони втратили.

Частина найбільших з 14 пожеж, що вирують в 300-кілометровому регіоні, охопила округи Напа і Сонома, де розташовані десятки виноробних господарств, що приваблюють туристів з усього світу.

Дим від пожеж дійшов до Сан-Франциско, розташованого за 96 кілометрів на південь від палаючої території.

Причини пожеж поки що не встановлені.

Пожежі стали одними з найбільш смертоносних в історії Каліфорнії, при цьому пожежні служби очікують, що число загиблих збільшиться.

Губернатор Джеррі Браун оголосив надзвичайний стан в округах Напа, Сонома, Бьютт, Лейк, Мендосіно, Невада і Юба.

Влада також запровадила комендантську годину в Санта-Розі, діючу від заходу сонця до світанку, пояснивши це необхідністю вистежування мародерів.

Лютість пожеж змусила владу зосереджуватися, насамперед, на евакуації людей.

Віце-президент США Майк Пенс заявив під час візиту до Каліфорнії, що федеральний уряд готовий надати штату будь-яку необхідну допомогу в боротьбі з руйнівними пожежами.

«Ми будемо працювати в тісній співпраці з губернатором Брауном і Каліфорнією, щоб допомогти вам у ці важкі часи, - сказав Пенс. - Ми разом з вами».

Дивіться також: Конгрес дискутує як зупинити продаж пристроїв, які дозволяють переводити напівавтоматичні рушниці у режим автоматичних

Facebook Forum

Інше за темою

XS
SM
MD
LG