Спеціальні потреби

У США розпочалися президентські вибори


Америка голосує
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00
Direct link

Америка голосує

Сьогодні вранці (6 листопада) у східних районах Сполучених Штатів відкрилися виборчі дільниці, на яких громадяни обирають президента країни. Головними кандидатами є нинішній президент Барак Обама і республіканський кандидат Мітт Ромні.

Хоча мільйони людей по всій країні вже голосували, відповідно до правил про попередні вибори, однак більшість громадян голосує сьогодні у шкільних будинках, на пожежних станціях і в церковних приміщеннях.

У понеділок президент Обама і Мітт Ромні ще вели виборчу кампанію в останніх зусиллях здобути прихильність тих виборців, які не винесли остаточного рішення, за кого із них голосувати.

Обама відвідав штати Вісконсин і Огайо, після чого зустрівся з виборцями у штаті Айова, першому штаті, який приніс йому перемогу під час історичної кампанії за Білий дім у 2008 році.

Ромні був на зустрічі з виборцями у штаті Нью-Гемпшир, у якому він розпочав свою кампанію понад рік тому. Раніше він взяв участь у зустрічах у штатах Флорида, Вірджинія і Огайо. Як успішний бізнесмен і колишній губернатор штату Массасусетс, він підкреслював, що його репутація як політика дає кращі шанси на проведення змін в країні.

Найновіші опитування громадської думки вказують, що обидва кандидати мають майже однакову підтримку громадян. Однак опитування в окремих штатах вказують, що Обама має невелику перевагу у більшості важливих штатів, що може вплинути на кінцевий результат голосування.

Окрім виборів президента, американські громадяни обирають також усіх 435 законодавців Палати представників і третину законодавців Сенату. Вони також голосуватимуть у багатьох питаннях місцевого значення.
XS
SM
MD
LG