Спеціальні потреби

США: несподівана перемога демократа Сандерса в Мічигані


Берні Сандерс
Берні Сандерс

Республіканець Дональд Трамп виграв в Мічигані, Міссісіпі і на Гаваях, але програв у Айдаго.

Претендент на номінацію в президенти США від Демократичної партії Берні Сандерс здобув несподівану перемогу над своєю суперницею Гілларі Клінтон в індустріальному штаті Мічиган, ще раз продемонструвавши популярність своєї платформи, відомої як «демократичний соціалізм».

Сандерс, який представляє в Сенаті США штат Вермонт, набрав 50% голосів мічиганських демократів. Клінтон отримала 48 відсотків.

«Тепер справи у нас підуть дуже добре, - заявив Сандерс після перемоги. - Ми вже здобули перемоги і на Середньому Заході, і в Новій Англії, і на Великих рівнинах. І чим більше людей дізнаються про наші позиції і про нас самих, тим буде краще. Результати цього голосування показують, що ми тепер - загальнонаціональна кампанія».

Однак Клінтон з легкістю перемогла Сандерса в Міссісіпі - 83 відсотки проти 16-ти.

Тим часом претендент на номінацію в президенти від Республіканської партії Дональд Трамп у вівторок отримав перемогу на попередінх партійних виборах-праймеріз в Міссісіпі, Мічигані і на Гаваях, зміцнивши свої позиції, незважаючи на наполегливі спроби зупинити його.

У Міссісіпі він набрав 47 відсотків голосів, випередивши свого головного суперника сенатора Теда Круза, який посів друге місці з 36 відсотками.

У Мічигані Трамп отримав 37 відсотків, а Круз - 25.

Результати на Гаваях - 42% на користь Трампа. Круз опинився на другому місці із 33-ма відсотками.

Проте Круз, якого активно підтримують релігійні консерватори, взяв верх в штаті Айдаго, де ця група виборців користується великим впливом. Техаський сенатор отримав там 44% голосів проти 28-ми, отриманих Трампом.

Незважаючи на окремі невдачі, праймеріз дали Трампу і Клінтон можливість зміцнити своє свою перевагу і поступово навближатися до загальних виборів.

Клінтон утрималася від коментарів з приводу суперництва з Сандерсом і обрушилася на республіканців, висловившись з приводу їх хаотичної боротьби за номінацію.

«Кожен раз, коли думаєш, що огидніше бути вже не може, вони все ж знаходять можливість, - сказала вона. - Риторика стає все нижчою, а ставки на цих виборах зростають все вище».

Трамп також почав орієнтуватися на демократів і на листопадові вибори. Він підкреслив, що необхідно допомогти республіканським сенаторам і конгресменам домогтися переобрання. Трамп підійшов до голосування у вівторок під градом критики з боку кандидатів-суперників і зовнішніх угруповань, але тепер насолоджується тим, що зумів відбити атаки.

«Всі, хто нападав на мене, зазнали невдачі», - сказав він, перебуваючи у Флориді.

Переконлива перемога Трампа в Мічигані надала новий імпульс його кампанії і змушує його супротивників в партії шукати нові можливості зупинити його рух до номінації перед кількома ключовими праймеріз, які пройдуть наступного тижня.

У вівторок, 15 березня праймеріз пройдуть в Огайо, Флориді, Іллінойсі, Міссурі і Північній Кароліні. Як і Мічиган, ці штати відправляють великі групи делегатів на з'їзд республіканської партії в липні, який висуне офіційного кандидата від партії.

Республіканські праймеріз у Флориді і Огайо будуть проходити за принципом «переможець отримує все». Якщо 69-річний Трамп переможе в цих двох і деяких інших штатах наступного тижня, це може вибити з перегонів місцевих лідерів - сенатора від Флориди Марко Рубіо і губернатора Огайо Джона Кейсика - і ускладнити техаському сенатору Теду Крузу шанси наздогнати Трампа.

Дивіться також: "Жінки мають рівні з чоловіками сили захищати країну" - жінка-військовий США

"Жінки мають рівні з чоловіками сили захищати країну" - жінка-військовий США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

XS
SM
MD
LG