Спеціальні потреби

Мітинг Комітету захисту України зібрав дві тисячі прихильників


Дві тисячі прихильників опозиції, 2,5 тисячі прихильників коаліції і 3 тисячі міліціонерів. Масові акції під стінами Верховної ради у вівторок були не вельми велелюдні і пройшли без ексцесів.

Судячи з поданої напередодні заявки на 100-тисячний мітинг, новостворений Комітет захисту України розраховував, що на його заклик відгукнеться більше людей. Проте навіть слабкий голос протесту проти політики президента Януковича кращий, аніж мовчання, – переконана Юлія Тимошенко. Сьогоднішню обіцянку влади прозвітувати про те, які нові угоди планується укласти з Москвою, лідер БЮТ приписала тискові опозиції та назвала «першою перемогою»:

«Не думайте, що ви слабкі. Коли збираються десятки тисяч людей, у парламенті приймаються рішення. Коли зберуться на Майдані сотні тисяч людей, вони оголосять дострокові вибори. Коли зберуться сотні і сотні тисяч людей, Янукович покладе заяву і піде у відставку. Чому – тому що вони вас бояться. А якщо на вулиці буде тихо й спокійно, коли не працює закон, Конституція, парламент і влада – от тоді можна робити все, що завгодно. І тому ваш приїзд – перша перемога», – заявила Тимошенко, виступаючи на мітингу біля Верховної ради.

Парламент, як виглядає, і справді почув голос вулиці – попри захисне кільце з наметів владної «Партії регіонів» та щити міліції. У вівторок Верховна рада прийняла рішення заслухати звіт уряду щодо планованих російсько-українських угод. Інформацію Кабмін підготує на середу 12 травня; за рішення, прийняте на вимогу БЮТ, проголосували 399 народних депутатів.

Завісу над таємницею – які нові міждержавні угоди підпишуть Янукович з Медведєвим під час візиту президента РФ до Києва 17-18 травня – відхилив у вівторок сам президент України. Як заявив глава держави, він хоче вдосконалити Договір від 1997 року про дружбу, партнерство і співпрацю з Російською Федерацією. В якому напрямку будемо «кріпити дружбу» з Росією – Янукович не конкретизував.

Опозиція ж, після сюрпризу з харківськими угодами про Чорноморський флот, сповнена недобрих передчуттів. Про нові домовленості, плановані до приїзду Медведєва, у Комітеті захисту України говорять у контексті нової здачі національних інтересів України. На мітингу біля Верховної ради Юлія Тимошенко спрогнозувала, що цього раз «подарунками» Януковича Росії стануть вітчизняна атомна та гідроенергетика, підприємства авіабудування, транспорту, а також нафтова й газова сфери. Лідерка БЮТ не виключила, що 17 травня, в день приїзду Дмитра Медведєва, під стінами Ради збереться новий, потужніший мітинг протесту.

А тим часом над самою опозиціонеркою збираються чорні хмари. Влада повідомила, що проводить аудит діяльності уряду, який очолювала Тимошенко, і вже називає мільярдні суми буцімто легалізованих брудних коштів, розкрадених державних коштів. Як пригрозив у вівторок віце-прем’єр Володимир Сівкович, розслідування завершать на осінь. «І після цього більшість тих керівників опозиції, які сьогодні стоять під стінами Верховної ради, будуть думати не про мандат – вони не вспіють його получити, депутатський мандат, а будуть думати, як сховатися чи втекти», – заявив Сівкович.

Увечері у вівторок з’явилось також сенсаційне повідомлення: Юлію Тимошенко викликають до Генпрокуратури; проти опозиціонерки начебто відкрили кримінальну справу. У самій ГПУ повідомлення прес-служби БЮТ поки що не спростували і не підтвердили.

XS
SM
MD
LG