Спеціальні потреби

У Чикаго пройшла багатотисячна антивоєнна демонстрація


Багатотисячна демонстрація у Чикаго почалась як мирна акція, а закінчилася сутичками. Агресивно налаштовані учасники протесту закидали поліцейських всім підручним та відмовились розійтись. Під час зіткнень з правоохоронцями було арештовано кілька демонстрантів. Організатор протестів Енді Теїр сподівався уникнути насильства. Він говорить, що кількість правоохоронців на вулицях міста була нечуваною:

«Вони намагались залякати людей і відбити бажання
вийти на демонстрацію скористатися конституційним правом на свободу слова».

Десятки ветеранів війн в Афганістані та Іраку також взяли участь у демонстраціях протесту. Пройшовши вулицями міста під проводом борця за громадянські права Джессі Джексона, вони демонстративно повернули свої бойові нагороди.

У масовому марші протесту у Чикаго взяли участь опоненти НАТО та принципу застосування військової сили з усього світу. Принцесс Бустос, яка нині проживає у США, представляє філіппінську жіночу антивоєнну організацію «Ґабріела». Вона виступає проти американської військової присутності в її рідній країні. Жінка також вважає, що витрачені на війну в Афганістані гроші могли б піти на соціальні програми у Сполучених Штатах.

«Не вистачає грошей на освітні програми, систему охорони здоров’я, а вони збільшують фінансування військового сектору за рахунок інтересів та потреб більшості американців», - каже Бустос.

Учасниця протестів канадка Елісон Бодін приїхала з Ванкувера. Вона надіється, що світові лідери, які зібрались на саміті, почують вимоги демонстрантів:

«Ми зібрались, щоб сказати – ліквідуйте НАТО! Ні - НАТО. Нам не потрібен альянс, який розв’язує війни по всьому світу. Ми потребуємо справжньої людської солідарності».

На солідарність розраховують і учасники саміту НАТО, обговорюючи військову співпрацю в Афганістані та інших гарячих точках планети.

XS
SM
MD
LG