Спеціальні потреби

Джен Сакі: «Те, що ми бачимо сьогодні, – це грубе порушення Мінських угод Росією та її ставлениками»


Представниця Державного депаратменту Джен Сакі

Виступаючи на брифінгу в середу 12 листопада, представниця Державного департаменту Джен Сакі прокоментувала розвиток подій в Східній Україні. «Протягом місяців, – підкреслила Сакі, – з самого початку конфлікту, ми стурбовані наслідками незаконних дій сепаратистів, підтримуваних Росією, і діями тих, хто прибуває в міста і населені пункти в Україні.

Представниця Держдепартаменту зазначила: «Генерал Брідлав повідомив, що його відомство також спостерігає за розвитком ситуації, про який повідомило ОБСЄ – про прибуття великого військового конвою з російською бронетехнікою на передову лінію конфлікту в останні кілька днів». «Очевидно, – продовжувала Сакі, – що ми хотіли би збереження перемир’я. Однак те, що ми бачимо сьогодні, – це грубе порушення Мінських угод Росією та її ставлениками. Україна має право на самозахист і захист своїх територій. Причина, задля якої ми підтримали Мінські протоколи, – наше прагнення до мирного вирішення конфлікту».

Відповідаючи на питання – у чому причина того, що відбувається: в різній інтерпретації Мінських угод або просто недорозумінні? – Джен Сакі підкреслила: «Цього не повинно бути: угоди стосуються всіх проблем – від звільнення політичних ув’язнених до відводу військ від кордонів». «Проте, – констатувала Сакі, – дії Росії прямо їм протилежні».

На питання, чи порушує Мінські угоди офіційний Київ, представнця Держдепартаменту відповіла: «Через дії підтримуваних Росією сепаратистів посилився артобстріл біля Донецького аеропорту, так само як і обстріл Дебальцевого, де сепаратисти готуються до просування своїх сил далеко за межі лінії, встановленої в Мінську. Ми знову бачимо ситуацію, при якій сепаратисти наступають на територію, контрольовану Україною, показуючи, що українці не можуть робити заходів самозахисту». «Ми абсолютно не згідні з подібними діями», – підкреслила Джен Сакі.

У зв’язку з проблемою введення нових санкцій стосовно Росії представнця зовнішньополітичного відомства США зазначила, що Сполучені Штати співпрацюють в цьому питанні з Євросоюзом. «Ми, наші союзники і партнери будемо готові розширити вже введені санкції, – підкреслила Сакі. «Канцлер Німеччини Меркель, – нагадала вона, – заявила раніше, що готова розглянути внесення нових осіб і підприємств у санкційні списки».

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG