Спеціальні потреби

Крим Путіну обійдеться дорого (огляд преси)


Сімферополь

В Україні відсутня системна політика щодо окупованих територій – «День»

Те, що люди пішли на рішучі заходи зі зриву подачі електроенергії до Криму, засвідчує відсутність системної політики держави щодо окупованих територій. Це стосувалося як реакції на окупацію Росією Криму, так і подальшої його анексії, наголошує газета «День». Раніше Україна підписала контракт на постачання електроенергії у так званий «Кримський федеральний округ», що є, як пише видання, злочином, за який українські чиновники мають відповісти. Фактично, Україна постачала живлення не стільки населенню, скільки російським військовим частинам та багато в чому сприяла перебуванню окупантів на власній території. Що ж до торговельної блокади півострова, то її мета, за твердженням експерта газети, не було створення дефіциту харчів. У Росії є всі можливості завозити туди продукти. Але це Росії буде обходитись дорого, що суттєво збільшить витрати країни окупанта. Про це «День» пише в статті «Без напруги».

Натомість в Україні, як стверджує газета «Сегодня», незабаром подешевшають імпортні продукти та побутова техніка. Видання нагадує, що зовсім скоро правила торгівлі України з ЄС зміняться. Вже з Нового року набуває чинності економічна частина угоди про зону вільної торгівлі з Європою. Про те, які саме продукти стануть дешевшими і чи не зашкодить це українським товаровиробникам розповідає газета.

В цьому ж числі «Сегодня» інформує, що на початку наступного року в Україні може пройти сьома хвиля часткової мобілізації. Заміни потребують близько 40 тисяч осіб, призваних у рамках четвертої хвилі мобілізації, яка відбулася в січні-квітні 2015 року. Але зараз силовики розраховують не тільки на військовозобов'язаних, а й на контрактників, мотивованих добровольців, а також бійців, які вже побували в армії під час попередніх хвиль мобілізації. Докладніше газета розповідає в статті «Кого закличуть наступного року?».

«Газета по-українськи» переконує, що політичним силам не вигідні дострокові парламентські вибори. Про це засвідчили місцеві вибори, які спричинили напруження й конфлікти в політичному середовищі. Між членами коаліції вже виникали скандали. Якщо вибори оголосять, то щонайменше півроку відчуватиметься дестабілізація. Не буде практичної роботи з реформування. Зважаючи, що після місцевих виборів градус напруги й популізму трохи знизився, дострокових парламентських виборів найближчим часом не буде. Ймовірно, що нинішній склад Верховної Ради пропрацює всю каденцію, припускає газета.

Передрук з "Радіо Свобода"

Дивіться також («Голос Америки»): Про проблеми українських переселенців заговорили у США

У США назвали проблеми українських біженців
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG