Спеціальні потреби

Путін втратив Україну й омріяний Митний союз (світова преса)


Протест проти Митного союзу
Протест проти Митного союзу

Світові ЗМІ пишуть про те, як російського президента «ізолюють, уникають та ігнорують», що лише робить його більш небезпечним. У той час інші видання говорять, що підтримуючи конфлікт на Донбасі, Путін загнав себе у глухий кут.

Міжнародна новинна організація Christian Science Monitor цитує канцлера Німеччини Ангелу Меркель про те, що українська проблема вже не є лише українською. Провокації та силові ігри Росії тепер торкаються країн від Фінляндії до Балкан.

Від початку української кризи рік тому Меркель сподівалась, що російський президент Володимир Путін буде дотримуватися принципів, якими у міжнародних відносинах керуються вже давно. Сьогодні Росія випробовує переконання Заходу, що мир не має утримуватися шляхом сили, а завдяки вільній згоді незалежних держав. Росія бачить втрату однієї країни як надбання іншої, у той час, як Європа вважає компроміс засобом, який принесе користь усім державам.

Європа, центр протистоянь трьох світів у двадцятому столітті, на власному гіркому досвіді дізналася про принципи утримання миру. Сьогодні Захід має використати їх знову, пише видання.

Американський журнал Slate пише, що сьогодні Путіна «ізолюють, уникають та ігнорують». Це, на думку автора, робить його ще більш небезпечним. Якщо до зустрічі G-20 російський президент був на 99 відсотків впевнений, що Захід має намір спричинити йому проблеми, після зустрічі у Брісбені він це знає точно.

Путін має доволі довгу історію подібних дипломатичних фіаско. Його ізоляція вказує на одну з найбільших невдач його президентства – у Росії майже не залишилося союзників. І не тому, що НАТО підібрало під себе майже всі східно-європейські країни. Причиною стало скоріш те, що закордонна політика Путіна зводиться до грубих економічних важелів і, при необхідності, військової сили (Україна є лише найсвіжішим прикладом).

Нові санкції проти Росії зменшать вплив Заходу, а Путіну буде майже нічого втрачати. У той самий час він впевнений, що Захід не готовий воювати. Найбільша дилема полягає в тому, як світ має розмовляти з Путіним тепер, коли він став ізгоєм, пише видання.

Японська англомовна газета The Japan Times пише, що продовжуючи підтримувати сепаратистів на сході України, російський президент втрачає шанси створити омріяний Євразійський економічний союз. По-перше, без України подібний блок не зможе бути життєздатним конкурентом Європейському союзу. По-друге, таке грубе порушення територіальної цілісності України Росією лякає потенційних членів союзу, які не менше за Україну цінують свою незалежність.

Однак, Путін продовжує підтримувати сепаратистів тому, що загнав себе у глухий кут. Прокремлівські ЗМІ змусили росіян, від підтримки яких Кремль залежить, симпатизувати сепаратистам. Крім того, Путін не використав виграшного становища, яке він мав після анексії Криму. Замість цього він почав кривавий нерозв’язний конфлікт на Донбасі. Завдяки тиску з усіх боків, Росія Путіна втрачає своє геополітичне положення. Анексувавши Крим, Путін втратив Україну. А заморозивши конфлікт на Донбасі, він назавжди втратив свою квазі-імперіалістичну мрію про Євразійський економічний союз.

Американський сайт новин Business Insider опублікував статтю під заголовком: «Сім днів я дивився лише російські новини і читав «Правду» – ось, що я дізнався». Зі семи пунктів, які виділяє автор статті, він «дізнався», зокрема, що Україна — це корумпована країна, якою керують русофоби і неонацисти, що російських військ в Україні немає і не було, і що США дестабілізує Україну, вклавши у цей проект вже п’ять мільярдів доларів.

Автор зазначає, що через тиждень після «вивчання російських ЗМІ», читати Західні газети не хочеться, адже у вас складається враження, що вони брешуть. Російська пропаганда працює таким чином, що змушує праву, емоційну півкулю мозку пересилити ліву, логічну, при цьому засмічуючи всі ваші логічні фільтри.

Інша річ, яка ускладнює ситуацію в Росії, є те, що на відміну від багатьох країн, де люди не довіряють своїм політикам, росіяни досі мають царистський менталітет, який ідеалізує своїх лідерів. Більше того, ті повноваження, які росіяни дають своїм президентам, з часом мажуть корумпувати кожного. Ба, навіть Мати Тереза не мала б шансів у ролі російського президента, пише автор статті.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG